Bugun...Hiç kimsenin burnu kanasın istemiyorum
Tarih: 11-01-2017 19:22:44 Güncelleme: 11-01-2017 20:20:44 + -


YÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal: " Hiç birinizin burnu kanasın istemiyorum.

facebook-paylas
Tarih: 11-01-2017 19:22

Hiç kimsenin burnu kanasın istemiyorum

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) görev yapan vizeli işçilere İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikası verildi.

Sertifika töreninde konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal iş kazalarının büyük bölümünün önlenebilir kazalar olduğunu ifade ederek, " Devletimiz bu konuda çok hassas, bizde çok çok önem veriyoruz bu konuya ve  iş kazalarını sıfıra indirmek için bu eğitimleri veriyoruz. Kazaların olmaması için gerekli araç gereçleri de verip, önlemlerimizi alıyoruz. Hiç birinizin burnu kanasın istemiyoruz." dedi.

 

YYÜ'de İlkay OSGB ile imzalanan protokol kapsamında 85 vizeli işçiye iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verildi. Eğitimlerini tamamlayan işçilere Senato Odasında yapılan törenle sertifikaları verildi. Sertifika töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal iş kazalarını önlemenin İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymakla mümkün olabileceğini söyledi.

 

Bu kurallara hem işverenlerin hem de işçilerin uyması gerektiğinin hayatiyet arz ettiğine dikkat çeken Battal şunları söyledi: "Sorunu önceden görüp önlem alabilmek çok önemli. Bu noktada da iş güvenliği devreye giriyor. İşte iş sağlığı ve güvenliği kurslarının da amacı bu. İşe başlamadan önce işinizin gerektirdiği bütün önlemleri almak hayatidir. Bu önlemler alınıp gerekli iş elbisesi, teçhizat ve araçlar eksiksiz kullanıldığında iş kazalarını önlemek mümkün. Biz üniversite olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda çok hassasız. Çalışan arkadaşlarımızda bu konuda verilen eğitimlere, kurslara katılma konusunda istekli olsunlar. Bu kursların temel mantığı da iş yaparken karşılaşabileceğiniz kazalara karşı nasıl korunacağınız konusunda sizleri bilgilendirmek. Devletimiz de bu konuda çok hassas, iş kazalarını sıfıra indirmek için bu eğitimleri veriyoruz. Kazaların olmaması için gerekli araç gereçleri de veriyoruz. Hiç birinizin burnu kanasın istemiyoruz. Ben bazen denetime çıktığımda da işçi arkadaşlarımızı uyarıyorum. İnşallah iş kazalarını önleme konusunda muvaffak oluruz. Ben Kadri Bey'e, eğitmen arkadaşlara ve işçilerimize teşekkür ediyorum. Sertifikalarınız hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

 

YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Uzun ise üniversite olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek bu konuda İş güvenliği yüksek kurulu oluşturduklarını ve yönergeler hazırladıklarını kaydetti.

 

Üniversite personeline iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim veren İlkay OSGB'nin Genel Koordinatörü ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Kadri Salaz 85 personele iş güvenliği eğitimi, ilk yardım eğitimi, elektrikle çalışmalar iş güvenliği eğitimi kursları verdiklerini ifade etti. İşçilere arıca rutin sağlık taraması yaparak gerekli yerlere yönlendirdiklerini de söyleyen Salaz, Üniversite yönetimine iş sağlığı ve güvenliği konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

 

Koop-İş Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek'de sendikalarına bağlı işçilere yönelik verilen eğitimlerden dolayı Rektör Battal'a teşekkür ederek sendika olarak iş sağlığı ve güvenliğine verdikleri önemin altını çizdi.

 

Konuşmaların ardından işçilere sertifikaları verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.
Kaynak: editör

Editör: vandahaberFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER VAN HABER Haberleri

FOTO GALERİ
 • Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
   Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 • Sonbaharda Edremit bir başka güzel
  Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 • Van'da sonbahar
  Van'da sonbahar
 • 2017 Van'ın enleri belli oldu
  2017 Van'ın enleri belli oldu
 • AĞUN'nu gördünüz mü?
  AĞUN'nu gördünüz mü?
 • Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
  Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
 1. Gevaş Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
 2. Sonbaharda Edremit bir başka güzel
 3. Van'da sonbahar
 4. 2017 Van'ın enleri belli oldu
 5. AĞUN'nu gördünüz mü?
 6. Van Uğur Okulları mezuniyet töreni
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Erciş sahil projesi
  Erciş sahil projesi
 • Gevaş'a birde buradan bakın.
  Gevaş'a birde buradan bakın.
 • çobanı dinleyin!
  çobanı dinleyin!
 • ulan hangi kablo
  ulan hangi kablo
 • Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
  Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
 • Ahmet İzgi 15 Temmuz Gecesini Anlattı
  Ahmet İzgi 15 Temmuz Gecesini Anlattı
 1. Erciş sahil projesi
 2. Gevaş'a birde buradan bakın.
 3. çobanı dinleyin!
 4. ulan hangi kablo
 5. Van Valisi Taşyapan imamlık yaptı
 6. Ahmet İzgi 15 Temmuz Gecesini Anlattı
VİDEO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI