Teknoloji

Gelişen dünyada teknolojide son dakika gelişmeleri anlık haberdar olmak için bizi takip edin.

Bu ipuçları, bir tanıtım filmi çekimi sürecinde dikkate almanız gereken önemli noktaları kapsamaktadır. Her adımın dikkatlice planlanması ve uygulanması, başarılı bir tanıtım filmi ortaya çıkarmak için önemlidir.
12.07.2024
Başlık, yazı metinleri ve gazete için yazılan her detayın tek tek elle dizildiği, entertip (Interteyp) adı verilen eski tip dizgi makineleri, gelişen teknoloji ile beraber yerini modern baskı makinelerine bıraktı.
05.07.2024
Trafikte, yerli kaynaklarla geliştirilen radar cihazı kullanılmaya başlandı. Tripod ya da bir araç üzerine kurulan radar cihazı yapay zekâ ile aynı yönde 4 şeritteki tüm araçların hız tespitini yapabiliyor.
29.06.2024
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün İnsansız Hava Aracı (İHA) ve dronlara özel bir hava koridoru oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
19.06.2024
Ütüleme, kıyafetlerinizi düzeltmenin yanı sıra onlara bir hacim kazandırmanın ve şıklığın ön plana çıkartılmasıdır. Ancak her kıyafetin farklı bir dokusu ve ütüleme tekniği vardır. İşte, jilet gibi ütü nasıl yapılır sorusunun yanıtı!
26.05.2024
Hava kuvvetleri komutanı orgeneral ziya cemal kadıoğlu, türkiye'nin ilk insanlı jet motorlu uçağı hürjet ile uçuş gerçekleştirdi.
25.05.2024
Haber sunumlarına yaş sınırlaması uygulamasının geleceğini açıklayan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gündüz kuşağı programlarına ilişkin, "RTÜK olarak son raddedeyiz" dedi.
23.05.2024
SON DAKİKA HABER! İnternet üzerinden aldatıcı reklamlarla yapılan dolandırıcılığa geçit verilmeyecek. Kurul, önce aldatıcı reklam içeriğinin kaldırılmasını isteyecek, ardından erişimi engelleyecek.
13.05.2024
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) İnnovan Girişimcilik Merkezi tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı desteğiyle ‘İnnovan Girişimcilik Fikir Maratonu’ düzenlendi.
02.05.2024
Havalimanlarında, uçaklarda, restoranlarda ve akla gelebilecek birçok alanda ortak Wi-Fi kullanımı yaygınlaştı. Ancak, bu durum bazı sorunları da beraberinde getiriyor.
25.04.2024
Çocuklara yönelik SimSimi isimli uygulamada, kendini çocuk olarak tanıtan yetişkinlerin olduğu ortaya çıktı. Uygulama çocukları cinsel içerikli mesajlara, tehditlere ve şantajlara maruz bırakabiliyor. Uzmanlar aileleri bu noktada uyarıyor.
18.04.2024