Gündem

Gündemle alakalı son dakika gelişmeleri anlık haberdar olmak için bizi takip edin.

Kamuda tasarruf tedbirlerini içeren torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Bu kapsamda Maliye Bakanlığı’nda Tasarruf Tedbirleri İzleme Sistemi kuruldu. Tasarruf tedbirlerine uymayanlara ceza verileceği açıklandı.
12.07.2024
Geçtiğimiz iki yılda ev sahibi-kiracı anlaşmazlığı hiç olmadığı kadar arttı. Hızla artan kiralar, getirilen zam sınırı ilişkilere büyük zarar verdi. Kira davalarında rekor artışlar görülürken, maalesef sorunlar adli vakalara da dönüştü. Yaşanabilecek anlaşmazlıkları en düşük seviyede tutmak için ise doğru hazırlanan bir kira sözleşmesi büyük önem taşıyor. Peki tarafların haklarını...
12.07.2024
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikleri içeren taslağı resmi internet sitesinde kamuoyunun görüşüne açtı. Bu kapsamda 15 gün boyunca ilgili kurumlar ve sektörden gelecek görüşler toplanacak.
11.07.2024
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında Türk ekonomisi ve enflasyon hakkında önemli mesajlar verdi. Bakan Şimşek, "En zoru geride kaldı" diyerek enflasyonda düşüşün sinyalini verdi ve gelecek ay yüzde 60 civarına ineceğini ifade etti.
11.07.2024
Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre AK Parti, başıboş köpeklerle ilgili kanun teklifini tamamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vekillerin bilgilendirildiği teklif imzaya açıldı. 
11.07.2024
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda bedelli askerlik ücretleri ve müracaatlarına ilişkin son dakika açıklamada bulunuldu.
11.07.2024
Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek, Abdullah Güler ve Mustafa Elitaş, emekli maaşlarına zam çalışması için toplantı yapacak. Peki asgari ücrete de zam olacak mı? işte detaylar
10.07.2024
İkinci el otomobil piyasası durma noktasına geldi. Noterlerde araç satışı işlemlerinin geçtiğimiz yıla göre yüzde 40’a yakın düştüğü öğrenildi.
10.07.2024
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekliler için harika bir yenilikle karşımızda. Emekliler artık birçok şeyden indirimle yararlanacak.
10.07.2024
Sıcakların artması ve yaz sezonu ile tatile çıkanların klima kullanımı artarken, bronşit ve zatürre vakaları da hızla yükseliyor. Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket Özkaya, özellikle otel ve tatil köylerinde klima maruziyetine bağlı hastalıkların arttığını ve en çok etkilenenlerin çocuklar olduğunu vurguladı.
08.07.2024
Bitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan ve ‘kuş cenneti’ olarak bilinen Arin Gölü, düzensiz sulama nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
08.07.2024