Ekonomi

Ekonomide son dakika gelişmeleri anlık haberdar olmak için bizi takip edin.

Ekonomi Haberleri

Ekonomi Haberleri kategorimizde, dünya genelindeki finansal gelişmeleri anında takip edebilirsiniz. İş dünyası, piyasalar, yatırımlar ve ekonomi politikalarıyla ilgili en güncel bilgileri öz ve kısa haberlerle sizlere sunuyoruz. Finansal geleceğinizi şekillendirmek için gereken bilgiye sahip olun. Ekonomi Haberleri ile iş dünyasının nabzını yakından hissedin.

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu (tkdk) van il koordinatörü dr. ibrahim başak, 2011 yılından bugüne kadar toplam 456 milyon tl’lik yatırımın van’a yapıldığını söyledi.
20.05.2024
Van’ın tuşba ilçesine bağlı yeni sanayi sitesinde 2018 yılında kurulan yorulmaz mühendislik, kısa sürede türkiye’de konusunda lider bir konuma geldi.
17.05.2024
Kamuda Tasarruf Tedbirlerine dair Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte sırasıyla alınan tedbirler...
17.05.2024
AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında yapılan çalışmayla kripto varlıklara ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi üzerindeki hazırlıklar tamamlandı.
17.05.2024
Antalya'da bir çiftçi, kamyon kasasına doldurduğu patlıcanı komisyoncuların 2-3 lira fiyat teklif etmesi üzerine çöpe döktü. Çiftçi, komisyoncuların, ürünün fiyatını düşürmek için bahane ürettiğini ve beğenmediklerini iddia etti.
16.05.2024
'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' kapsamında esnek ve uzaktan çalışma modellerinin daha da geliştirileceği açıklanırken, kamu çalışanları için bu sistemin nasıl uygulanacağının da ipuçları geliyor. Esnek çalışma yönetmelik taslağına göre 6 model gündemde. Peki kamu personellerinin çalışma düzenini değiştirecek modellerin detayları neler? Uzaktan ve esnek çalışma nasıl hayata geçirilecek? İşte...
15.05.2024
Van ticaret borsası (vantb) başkanı nayif süer, “insanlığın varlığından beri tarım ve hayvancılık ile kutsal bir görev yapan çiftçilerimiz, emek vermeye devam ediyor. iklim ve verimli topraklarımız ile güzel ülkemizde eken-biçen ve hasat eden çiftçilerimiz en kıymetli hazinemizdir” dedi.
14.05.2024
Kamuda tasarrufa yönelik paketin detaylarını katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dikkat çeken bir tedbiri kamuoyuyla paylaştı.
13.05.2024
Son zamanlarda dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları değer kazandı. Güncel ons altın değerinin yükselmesiyle beraber gram altın fiyatı bugün 2 bin 444 TL seviyesinde işlem görüyor.
13.05.2024
Türkiye'de bulunan 250 bin kamu lojmanından 10 milyar TL tasarruf edilebileceği tahmin ediliyor. Uzmanlar, eski olduğu için deprem riski taşıyan yapıların yenilenmesi durumunda devlete ciddi bir kaynak sağlayacağı konusunda hem fikir.
11.05.2024
Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmede belirlenen zam oranıyla birlikte memur ve memur emeklisinin temmuz zammının yüzde 20'ye ulaşacağını belirtti, ancak önemli olanın enflasyonu kontrol altına almak olduğunu söyledi.
11.05.2024