Vanlı şair yazar Demirtaş'ın yeni şiir kitabı yayınlandı

Vanlı şair ve yazar Orhan Demirtaş; daha önce çıkardığı altı şiir kitabına ek olarak yeni şiir kitabı olan " KÜL " ü okurlarının beğenisine sundu.
 Tarih: 11-04-2021 07:52:18   Güncelleme: 11-04-2021 07:59:18
Vanlı şair yazar Demirtaş'ın yeni şiir kitabı yayınlandı

Hiç Yayınlarından çıkan şiir kitab yüz elli sayfadan oluşmaktadır.

 

KALBİNDE GÖZÜM VAR

ey ömrün şu kısacık vaktinde kaleme-kelama sığmayan

ey içimde bir kağıt parçası gibi tutuşup yanan

senin ateşinin sırrında bu kadar İbrahim olmuşken canım, kazasız-belasız ve dahi sessiz-sedasız bir şekilde bildiğim kelimelerle seni anlatmak çok zor, biliyorum. her şeyini göze aldığım varlığının hikayesinde cümlelerim bitiyor ve yüzünün yıldızlı göğüne bakmak için başımı kaldırdığımda, tane-tane zikrine düşmüş bir iki mısra söz kalıyorum senden geriye...

toprak şahit olsun,

......taş şahit olsun,

....hava şahit olsun,

..su şahit olsun ki, bu böyle

hani diyorum hazır, canım, cismim, ruhum bin kere düşmüşken gönül hizana, 

.........gel ne olur,

kalbinde gözüm var

ey en güzelden daha güzel,

...Allah biliyor ya,

belki de şimdi oralarda yüzünün o berrak derinliğini okyanus sanıp yüzen kırmızı benekli balıklarda var…

..........kim bilir

diye kitabında sevgiliye seslenen Şair Yazar Orhan DEMİRTAŞ, çıkardığı yeni şiir kitabı ile ilgili gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

 

 " Her bir kitabım benim için çok özel ve her bir kitabım ayrı bir değer taşıyor haliyle. En son yayınladığım kitabım olan  'KÜL' de diğer kitaplarım gibi gayet güzel ve etkili ve iddialı şiirlerle teşekkül etti. Ümit ediyorum ki okurlarım da aynı duyguları yaşarlar kitabımı okuduktan sonra.

'KÜL' adından da anlaşılacağı üzere filizlenen duyguların, duygusal hallerin önce közlenip nihayetinde KÜL halini almasını ele almaktadır. Kül bu nedenle asla kıymetsiz değildir bilâkis küflenmiş aşk'lara inat ölümüne sevdalara ışık tutmaktadır. Bu duygularla okurlarıma keyifli ve sevgi dolu okumalar dilerim" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Van''ın ve Türkiye'nin ünlü ozanlarından, aynı zamanda ses sanatçılarından olan Hüsamettin Ergül de söz konusu Kül kitabı ile ilgili gazetemize konuştu. Ergül " Saygıdeğer dostumuz, sevgili şairimiz Orhan Demirtaş' ın şiirlerinin hemen hemen hepsi de çok güzel ve duygu yüklüdür. Sayın Orhan Demirtaş aynı zamanda iyi bir yorumcudur. Şiirlerini okurken haleti ruhuyesini karşı tarafa ve okurlara aktarma noktasında mahirdir. Bu vesile ile kıymetli şairimiz ve Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu başkanı Orhan Demirtaş' a edebiyatımıza kattığı eserlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kül'e ise bol okumalar diliyorum" dedi.

Bizlerde Şair Yazar Orhan Demirtaş'ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

Haber Röportaj: Ercan Ulutaş

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Editör
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER RÖPORTAJ Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI