Vanlı Ressamlar Bursa'da Sergi Açtı!

Vanlı Ressamlar Mustafa Çalağan ile Mustafa Akbaş Bursa'da "Renklerin Dili TUŞBA Resim Sergisi adını verdikleri yeni bir çalışmaya imza attı.
 Tarih: 03-12-2021 07:47:24
Vanlı Ressamlar Bursa'da Sergi Açtı!

Van Güzel Sanatlar Derneği'nin şehirler arası yapmış olduğu sergi Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Söz konusu sergiyle İlgili açıklamalarda bulunan ressam Mustafa Akbaş " Ben Vanlı bir ressam olarak çok uzun zamandır Bursa'da yaşıyorum. Buradaki vazifem gereği her ne kadar Van'da olamasam da değerli dostum ve meslektaşım Mustafa Çalağan ile birlikte istedik ki Bursa'da bir sergi açalım. Van'a olan sevgimizden dolayı serginin adını da" Renklerin Dili TUŞBA Resim Sergisi " koyduk.

Polisan Boya sergimizin açılması için bizlere ciddi anlamda maddi ve manevi katkılar sundu. Bu vesileyle sanata olan  hassasiyeti için Polisan Boya ya şükranlarımı sunuyorum. Resim Sergimiz bir hafta açık olacak. Açılışını ise 6 Aralık'ta yapacağız inşallah dedi.

 

Ressam Mustafa Çalağan ise ben Van'da yaşıyorum ve orada görev yapıyorum. Ama bu güzel sergimizin açılışı için Van'dan kalkıp  Bursa'ya geldim. Gerek Bursa'daki hemşehrilerimiz olsun gerekse de resim meraklılarını ve bütün sanatseverleri sergimize bekliyoruz " diyerek sözlerini tamamladı.

  Editör: Vandahaber   Kaynak: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI