Edremit Belediyesi’nde hayat kurtaracak adım

Van’ın deprem bölgesinde olması bir çok tedbirlerin alınması anlamına geliyor. İşte Edremit Belediyesi tarafından kurulan Arama Kurtarma (EDAK) ekibi bunun bir örneği oldu.
 Tarih: 06-04-2021 16:25:08
Edremit Belediyesi’nde hayat kurtaracak adım

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 2021 AFET Eğitim Yılı faaliyetleri kapsamında, Edremit Belediyesi tarafından kurulan Arama Kurtarma (EDAK)’a eğitim vermeye başladı.

 

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün 2021 AFET Eğitim Yılı” faaliyetleri kapsamında, Van Edremit Belediyesi Arama Kurtarma (EDAK) Ekibine yönelik 5 gün boyunca sürecek olan, Hafif Arama Kurtarma Eğitimi ilk günkü teorik eğitim sonrası saha eğitimiyle devam ediyor.

Edremit Belediye Başkanı Av. İsmail Say ilçede bir ilki daha gerçekleştirdiklerini söyledi. Daha yaşanabilir bir Edremit için yeni çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan Say , “Belediyemizin bir hizmeti daha Edremit Arama Kurtarma (EDAK) ekibimiz eğitimleri tamamlandıktan sonra halkımızın hizmetinde olacaktır. Allah memleketimizi afetlerden belalardan muhafaza etsin” dedi.

 

Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise, “Belediyemiz Arama Kurtarma birliğinin (EDAK) teorik ve pratik eğitimleri devam ediyor. Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD Van tarafından verilen Hafif Arama Kurtarma Eğitimine devam eden ekibimiz afetlere hazırlanıyor” ifadelerine yer verildi.

 

vanbasinnet

  Editör: Vandahaber
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İLÇELER Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI