Bugun...

Atacam Deeyon Atemeeyon

 Tarih: 04-11-2015 22:35:00  -   Güncelleme: 04-11-2015 23:12:00
Mahmut Bukay

Atacam Deeyon Atemeeyon

"Atacam deyon atameyon
Depcem deyon depemeyon
Vurcam deyon vurameyon
Gastamonu Gastamonu Dep Dep Dep."


 

Evet, Kastamonu yöresine has bir tekerleme ile attım manşetimi. Fedakar Kastamonu taraftarı takımına destek için parasının son kuruşuna kadar harcadığı maçlarda takımın tat vermediği zamanlarda attığı acı bir yakarış şekildir.Bunu da bu haftaya özgü profesyonel liglerdeki tek temsilcimiz olan Van BBS takımı ve yöneticilerine atfediyorum. Elinize kolunuza sağlık. Takımın gidişatı çok güzel(!) Tam da taraftarlarımızın beklentilerini karşılıyor.(!)

Bu mudur takım yönetmek?

Bu mudur başarıya ulaşmak?

Bu mudur Vanlı kardeşlerimizi profesyonel ligde temsil etmek?

Daha önceleri üst liglerde korku salan deplasman fobisi nedir bilmeyen takımımız şimdi gruptaki en kötü takımların bile iştahını kabartır duruma geldi. Bu maç hükmen yenilgi olsaydı daha az üzülürdük. Ertelendi ama daha kötü oldu. Haftalardır takımın kötü gidişatı yerel haber gazete, televizyon ve internet sitelerinde manşetlerde geçerken çözüm için hiç mi hareket edilmez. Ya da bu takım bu memleket için hiç mi birilerinin gündemine düşmüyor.


Kastamonu puan cetvelinde birinci sırada olabilir ama bu onun takımımızdan çok kaliteli olduğu manasına gelmez. Başarısı her takımda olması gereken yönetim ve taraftar desteği ile olan başarıdır. Geçen haftaki yazımda Tarık hocanın istifası ya da görevine son verilmesi hakkında bir beklentim olduğunu belirtmiştim. Bu şekilde bir günah keçisi belli oldu. Bunu yapmak takımın başındaki en tecrübeli biri için takıma zarardı ve zararı da devam edeceğe benziyor. Değişikliğin ilk meyvesini dünkü 6-1 lik skor ile gördük. Van için bir değer olan hocamızı kendi elimizle ittik. Geri kalan süreçte temsilcimizi daha da kötü günler bekliyor.

Çözüm nedir diye sorarsanız......!!

Çözüm takımın hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan özelde tek bir kişinin yöneteceği bir şirketin elinde olmasıdır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI