Bugun...

Sporcular Bil’de yarıştı

Türkiye Gençlik Hizmetleri izniyle, Türkiye Karate Federasyonu tarafından gerçekleşen yarışmada başarılı sporcular ödüllerini aldı.

 Tarih: 11-02-2018 22:27:28

Sporcular Bil’de yarıştı

 

Genç Sporcular, Karate dalında Bil’de yarışarak ödüllerini aldı.

 

Öğrenci ve Öğrenci Velilerinin yoğun ilgi gösterdiği spor müsabakası, Bil Koleji’nin ev sahipliğinde yapıldı.

 

Van İl Karate Şampiyonası Bil Koleji ev sahipliğinde, Bil Koleji’nin spor salonunda yapılması, sporcular tarafından da büyük beğeni gördü.

 

 Önce Komite yarışmaları yapıldı. Daha sonra, farklı yaş grubuna göre, birebir karşılaşmalar yapılarak, dereceye girenler belirlendi.

 

Bil Koleji yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Türkiye Karate Federasyonu tarafından bizlere talep geldi. Bizde Federasyona evet dedik ve kapılarımızı Karate müsabakaları yapılması konusunda, ne gerekirse yardımcı olacağımızı söyledik.

 

Türkiye Karate Federasyonu Van İl Temsilcisi Nurettin Tekin, bugün ki müsabakada başkanlık ediyor. Kolejimizin spor salonu uygun görüldüğünden, karşılamaların burada yapılması konusunda karar verildi. Hepsine teşekkür ediyor ve başarılar dileriz” diyen yetkililer, sadece eğitim değil spora da önem verdiklerini belirttiler.

 

Türkiye Karate Federasyonu İl Temsilcisi Nurettin Tekin, Bil Koleji yetkililerine teşekkür ettiğini vurgulayarak, “İlimizde karate dalında yarışan oldukça başarılı öğrencilerimiz var. Yeter ki bu çocuklarımıza sahip çıkabilelim. Milli Takımda yarışan öğrencilerimiz var.  Görüldüğü gibi, Karate müsabakalarına Öğrenci ve Velilerin ilgisi oldukça büyük. Bize kapılarını açan ve her türlü hizmeti sunan Bil Koleji yetkililerine çok teşekkür ederiz. Buranın salonu müsabakalar için daha uygun.

Kış şartlarında daha sıcak bir ortama sahip.  Sporcuların rahatça çalışabilecekleri bir ortam burada var. Bu nedenle bizlerde burayı tercih ettik.  Sürekli desteklerini yanımızda gördüğümüz, Van Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne çok teşekkür ederiz. Her konuda kendilerini ve desteklerini yanımızda görmek bizleri daha çok motive ediyor. Van’da Karate dalında yarışan 140 öğrencimiz var.  Antrenör sayımız fazla ama aktif olarak çalışan bir antrenörümüz var. Son üç yılda Milli spora 3 öğrencimizi verdik. Burada ki sporcularımızda gelecek vaat ediyor. Amacımız ileride milli takıma daha fazla öğrenci vermektir. Daha fazla kulüp ile daha fazla sporcu yetiştirerek bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Burada dereceye giren öğrencilerimiz dışarıda Van ilimizi temsil edecekler. Bu nedenle, dereceyi girenleri seçmek konusunda, hakemlerimiz tarafından büyük titizlik gösteriliyor” diyen Tekin, dereceye giren tüm öğrencileri tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

  Editör: vandahaber
Etiketler
  Kaynak: editör

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
  ANKET Tüm Anketler
Van'da hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunu?
  NAMAZ VAKİTLERİ
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI