Van’da başıboş köpekler öğrencilere saldırıyor

Vali Mithat Bey Mahallesi ile Yalımerez Mahalleleri arasında sürü halinde dolaşan başıboş köpekler okula giden öğrencilerin korku dolu anların yaşanmasına neden oluyor.

Van’da başıboş köpekler öğrencilere saldırıyor
Yayınlama: 08.11.2023
A+
A-

Sürü halinde dolaşan köpekler korku saçıyor

İki mahalle arasında dolaşan başıboş köpekler öğrenci ve velilerin korkulu rüyası olurken mahalle sakinleri yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdiler.

Van’da başıboş köpekler öğrencilere saldırıyor

OKULA GİDEN ÖĞRENCİLERE KÖPEKLER SALDIRDI

Vali Mithat Bey Mahallesi ile Yalımerez Mahalleleri arasında her gün binlerce öğrenci ve vatandaşın kullandığı sokaklarda başıboş dolaşan köpekler tehlike saçmaya devam ediyor. Özellikle kışla yolu üzerinde bulunan sokakları mesken edinen başıboş köpekler, öğrencilerin ve velilerin korkulu rüyası oldu. Okula gidip gelmekte sıkıntı yaşayan çocuklar ve veliler, bu sorunun ortadan kaldırılması için defalarca belediyeye başvurmalarına rağmen sorunlarının çözüme kavuşturulmadığını söylediler.

Van’da başıboş köpekler öğrencilere saldırıyor

VELİLER NÖBET TUTUYOR

Öğrencilerinin sürekli başıboş köpeklerin saldırılarına maruz kaldığını belirten veliler, sorunu defalarca yetkililere iletmelerine rağmen bir çözüm üretilmediğini ileri sürdüler. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde başıboş köpeklerden geçilmediğini belirten veliler, öğrencilerini korku içerisinde okula götürüp getirdiklerini ifade ettiler.

Van’da başıboş köpekler öğrencilere saldırıyor

DUYARSIZLIĞA TEPKİ VAR

Vali Mithat Bey Mahallesi ile Yalımerez Mahalleleri arasında sürü halinde dolaşan başıboş köpek sorunu defalarca gündeme getirilmesi ve yetkililerin bu konuda bir önlem almaması ise tepkilere neden oluyor.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Öğrenci ve velilerin korkulu rüyası haline gelen başıboş köpekler için biran önce önlemler alınması ve Mithat Bey Mahallesi ile Yalımerez Mahalleleri arasında dolaşan köpeklerin toplatılması isteniyor. Vatandaşlar, Vali Mithat Bey Mahallesi Muhtarının da bu konuyla alakalı sürekli yetkililerle görüşme halinde olduğunu fakat defalarca gündeme getirilen sorunun çözüme kavuşturulmadığını vurguladılar.

VAN BÖLGE GAZETESİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.