Van Atatürk Stadının adı değişecek mi? Sorusuna yanıt geldi

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, katıldığı TV programında tartışma yaratan açıklamalarda bulunarak Van Atatürk Şehir Stadyumu’nun isminin değişeceğini belirtmişti. Van Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yalçın Özdemir’den yanıt geçikmedi.

Van Atatürk Stadının adı değişecek mi? Sorusuna yanıt geldi
Yayınlama: 29.10.2023
A+
A-

Gençlik Spor İl Müdürlüğü açıkladı!

Van Atatürk Stadyumu ile ilgili tartışma yaratan bir iddia ortaya atıldı. Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, katıldığı bir televizyon programında Van Atatürk Stadyumu’nun adının AK Parti’den milletvekili adayı olan Veysel Ürüm’ün ismiyle değiştirilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurduğunu ifade etti.

Tepki çeken olay hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, Van TV’de katıldığı Ekstra Gündem programında tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. Kıyak, Van Atatürk Şehir Stadyumu’nun ismini Veysel Ürüm Stadyumu olarak değiştirmek için girişimde bulunduklarını açıkladı.

Cumhuriyet’ten Yusuf Ziya Cansever’e konuşan Van Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yalçın Özdemir, Vanspor FK yönetiminin böyle bir taleplerinin olduğunu ancak isim değişikliğinin mümkün olmayacağını belirtti. Özdemir, şunları söyledi: “Yapılan açıklama talihsiz bir açıklamadır. Stadın isminin değişmeyecek bunu net olarak söylüyorum. İsim değişikliği talepleri oldu. Bizde Bakanlığımıza gönderdik. Tüm spor kulüplerinde bu yaşanıyor. Sponsorların isim hakları hakkında talepleri olur Sponsorluk Yasası’nda bu vardır. Ancak sahanın tamamı kulübe ait olursa ancak bu isim değişikliği kabul edilir. Burada ise yüzde 75 kulübün, geri kalan yüzde 25 hak ise Gençlik ve Spor Bakanlığına aittir.”

Kaynak: CUMHURİYET

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.