Van Valiliği’nden önemli uyarı tedbirinizi alın!

Yazın en sıcak ve bunaltıcı günlerini tanımlayan Eyyam-ı Bahur sıcakları etkisini sürdürüyor. Van Valiliği’nden vatandaşlara önemli uyarı

Van Valiliği’nden önemli uyarı tedbirinizi alın!
Yayınlama: 08.08.2023
Düzenleme: 08.08.2023
A+
A-

Van Valiliği’nden vatandaşlara önemli uyarı: O saatlere dikkat!

Yazın en sıcak ve bunaltıcı günlerini tanımlayan Eyyam-ı Bahur sıcakları etkisini sürdürüyor. Van’da da artan hava sıcaklıkları sonrası Van Valiliği’nden vatandaşlara önemli uyarılarda bulunarak, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Van Valiliği, hava sıcaklıklarındaki artış dolayısıyla dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

VAN VALİLİĞİ’NDEN SICAK HAVA UYARISI!

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Hava Sıcaklıkları Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde hissedilir derecede artarak, mevsim normallerinin 6 ila 10 ‘C derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde illerimizde beklenen hava sıcaklıkları (°C); sıcak havanın etkili olduğu bölgelerimizde kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.