Tuşba’da tahrip olan yol kalmayacak

VAN’IN TUŞBA BELEDİYESİ, İLÇENİN ULAŞIM VE ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN BU YIL İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ 30 BİN TON SICAK ASFALT VE 25 BİN TON YAMA MALZEMESİ SERİMİNE BAŞLADI.

Tuşba’da tahrip olan yol kalmayacak
Yayınlama: 01.09.2023
Düzenleme: 01.09.2023
A+
A-

Modern ve yaşanılabilir kent anlayışını merkeze alan Tuşba Belediyesi, Tuşba’nın ve Tuşbalıların konforlu bir ulaşıma kavuşabilmesi amacıyla bir kaç mahallede aynı anda sıcak asfalt serimi ve yama çalışması startını verdi. Yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Salih Akman, merkez mahallelerde imarı hazır ve altyapısı tamamlanan tüm yolları asfaltlamayı planladıklarını söyledi.

Tuşba Belediyesinden asfalt seferberliği

“Tuşba Belediyesinden asfalt seferberliği ”

Aynı zamanda ayrı bir ekibin de yapılan bazı altyapı çalışmalarından dolayı tahrip olan yolları onardığını dile getiren Başkan Akman, çalışmaları tamamladıklarında Tuşba’da tahrip olan yol kalmayacağını söyledi. Asfalt serimi ve yama çalışmalarına 2 finişer, 50 personel ve 27 iş makinesiyle bugün itibarıyla başladıklarını kaydeden Başkan Akman, ihalesini gerçekleştirdikleri 30 bin ton sıcak asfalt ile 25 kilometre sıcak asfalt serimi yapılmış yol ağını Tuşbalılara kazandıracaklarını belirtti.

Tuşba Belediyesinden asfalt seferberliği

“Son yılların en büyük asfalt serimini gerçekleştiriyoruz”

Tuşba’da son yılların en büyük asfalt serim çalışmalarından birini gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Akman, “Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözleri tutmaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz, Tuşba’da adeta bir asfalt seferberliği gerçekleştiriyor. Bu meyanda yapılan çalışmalarımızda gecesini gündüzüne katan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Belirlenen program bünyesinde, Tuşba’nın merkez mahallelerinde sıcak asfalt serimi ve yama çalışmamıza ara vermeden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.