Muharrem İnce, adaylıktan çekildi! Paylaşımlar peş peşe geldi

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde sabah saatlerinde kurmaylarıyla yaptığı toplantının ardından partisinin genel merkezinde açıklama yaptı.

Muharrem İnce, adaylıktan çekildi! Paylaşımlar peş peşe geldi
Yayınlama: 11.05.2023
A+
A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çekildi. İnce, “Adaylıktan çekiliyorum. Bunu milletim için yapıyorum. Yoksa seçimi kaybettiklerinde bütün suçu bana atacaklar” ifadelerini kullandı.

 

“SON 45 GÜNDE GÖRDÜKLERİMİ 45 SENEDE GÖRMEDİM”

Hakkındaki kaset iddialarıyla ilgili sözlerine başlayan Muharrem İnce, “Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar… İsrailli bir cinsel ilişki görüntü sitesinden alıyor görüntüyü benim kelleyi kesip ortaya koyuyor FETÖ’cüler. Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet, medya, emniyet… Alenen iftira! 5 milyon dolarlık dekont. Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar?” dedi.

 

“HER EVDEN MEMLEKET’E OY İSTİYORUM”

Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıklayan Muharrem İnce şöyle devam etti: “Bir yandan FETÖ’cüler bir yandan PKK’lılar saldırıyor. 45 gün boyunca her gün başka bir iftira… Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için önemlidir, mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli Gelecekli DEVAlı var. AK Parti var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis’te. Türkiye’nin sigortası Memleket Partisidir. Mutlaka o Mecliste olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset, montaj dekont yapsınlar, Memleket’e her evden bir oy istiyorum.

 

“ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM”

Atılan iftiralara, ‘saraydan para aldı, görevini yapıyor çekilemez’ diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. Ne cumhur ne millet tek yol memleket dedim. Atatürk’ün yolundan dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın.”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnce’nin adaylıktan çekilmesinin ardından Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi: Nasıl saf dışı bıraktığı ortaya çıkar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’na ateş püskürdü. Erdoğan, “Bay bay Kemal neyle geldi? Kasetle geldi. Şimdi de cumhurbaşkanı adaylarından birini saf dışı bıraktı. Nasıl bıraktı? O da yarın bilemediniz cumartesi günü ortaya çıkar. Bunların işi gücü fırıldak.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Sincan ilçesinde yaptığı mitinginde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini değerlendirdi.

 

İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinden sonra İYİ Parti’den bir yorum geldi: Kemal Kılıçdaroğlu’na yarayacak

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili bir yorum da İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, katıldığı canlı yayında “Bu kararın Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir adım daha seçimlerde netice alabilmesi yönünde bir katkı yapacağı kanaatindeyim” dedi.

 

Adaylıktan çekilen Muharrem İnce’ye, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açık davet: Kendisini Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz, buyursun lütfen gelsin

CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylıktan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Benim çağrım hala geçerli. Eski kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım artık. Sayın İnce’yi Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz. Buyursun lütfen gelsin” ifadelerini kullandı

Kaynak: VANDAHABER

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.