Minik Emir’i ölümüne neden olan köpeğin sahibi hakkında flaş karar

Emir Mete Durna’nın ölümüne neden olan köpeğin tutuklanan sahibi H.K.’nin tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak yeni bir karar verildi.

Minik Emir’i ölümüne neden olan köpeğin sahibi hakkında flaş karar
Yayınlama: 24.10.2023
Düzenleme: 24.10.2023
A+
A-

Minik Emir’i ısırarak ölümüne neden olan köpeğin sahibine tahliye kararı

Van’ın İpekyolu ilçesinde 10 yaşındaki Emir Mete Durna’nın ölümüne neden olan köpeğin tutuklanan sahibi H.K.’ye 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası verilirken, tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliye edilmesine karar verildi.

Minik Emir’i ısırarak ölümüne neden olan köpeğin sahibine tahliye kararı

30 Ocak günü ilçenin Selimbey Mahallesi Yoğutçuoğlu Sokak’taki evinin önünde arkadaşları ile top oynarken Alman kurdu kırması köpeğin saldırısına uğrayan ilkokul öğrencisi Emir Mete Durna (10), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, köpeği sahiplenip daha sonra sokağa salan H.K. ise tutuklanmıştı. Bugün Van 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tarafların avukatları ile yakınları ve cezaevinde bulunan sanık H.K. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Savunmasında suçsuz olduğunu ifade eden H.K., mahkeme heyetinden serbest bırakılmasını talep etti.

Tarafların avukatları tarafından yapılan savunmanın ardından mahkeme heyeti, H.K.’nin ‘Bilinçli taksirle kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verdi.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.