Fatih Çiftci’ye yeni görev

24. Dönem Van Milletvekili ve önceki dönem Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’ye AK Parti’de önemli bir görev verildi

Fatih Çiftci’ye yeni görev
Yayınlama: 26.10.2023
Düzenleme: 26.10.2023
A+
A-

24. Dönem Van Milletvekili ve önceki dönem Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşleri Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Konu ile ilgili AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada: “24.Dönem Van Milletvekilimiz önceki dönem Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı ve MKYK üyesi Fatih Çciftci, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Van için hayırlı olmasını dileriz” denildi.

wanhaber


Fatih Çiftci Kimdir?

Fatih ÇİFTCİ 06 Temmuz 1971 yılında Erciş’te doğdu.

 

İlk okulu Bayazıt, orta ve lise eğitimini Alpaslan Öğretmen lisesinde tamamladı. İki üniversite eğitimi olan ÇİFTCİ ilk önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden ön lisans diplomasını aldı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de lisans diplomasını alarak  yüksek öğrenimini tamamladı. Askerlik hizmetini Zonguldak Devrek’te yaptı.

Şeker Bank Genel Müdürlüğünde hukuk danışmanı olarak görev yaptı.

Daha sonra Erciş Adliyesinde stajını tamamlayarak Avukatlık ruhsatını aldı, 1997 yılında Erciş Adliyesinde hakim / savcı adayı olarak göreve devam etti.

Adalet Bakanlığı savcı/hakim Eğitim Merkezinde göreve devam eden ÇİFTCİ 1999 yılında Nevşehir Derinkuyu Cumhuriyet savcılığına atandı. Dört yıl Derinkuyu’ da görev yapan ÇİFTCİ 2003 yılında Bingöl Genç Cumhuriyet savcılığına  atandı.

Noterlik belgesi de bulunan ÇİFTCİ 30.12.2003 tarihinde Erciş Belediye Başkanlığına aday olmak için görevinden istifa etti.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Erciş Belediye Başkanlığını kazanan ÇİFTCİ Eski Belediye Başkanı Ebubekir ÇİFTCİ’ nin oğlu olup, evli ,İngilizce ve Almanca bilmektedir.

24. dönem AK Parti Van milletvekili olan Çiftçi, 26. Dönem AK Parti Van milletvekili adayı olmuştu

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.