Zorunlu askerlik devam edecek mi? Bakan Güler açıkladı…

Zorunlu askerlik uygulamasının devam edip etmeyeceği merak edilirken Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’den açıklama geldi.

Zorunlu askerlik devam edecek mi? Bakan Güler açıkladı…
Yayınlama: 01.06.2024
A+
A-

Bakan Güler son noktayı koydu

Uygulamanın devam edeceğini duyuran Bakan Güler, “Bu konuda yaklaşımımız yüzde 50 profesyonel, yüzde 50 zorunlu askerlik şeklindedir.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 45 ülke ve yaklaşık 11 bin personelin katıldığı ‘EFES-2024 Tatbikatı’nda gazetecilerle bir araya geldi.

45 ülke, 11 bin personelin katıldığı, bölgenin en büyük “Birleşik Müşterek Tatbikatı” EFES-2024’ün katılımcılar için önemli fırsat olduğunu söyleyen Güler , “Böylesine kapsamlı fiilî atışlı bir tatbikata katılma fırsatı bölgemizde ve Avrupa’da dahi pek yakalanamıyor. O nedenle her yıl katılımcı ülke sayısı artıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Zorunlu askerlik devam edecek mi? Bakan Güler açıkladı...

ZORUNLU ASKERLİK DEVAM EDECEK Mİ?
Güler, Türkiye’de profesyonel askerliğe geçilip geçilmeyeceği konusundaki soruyu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarının vatan savunmasında görev alma zorunluluğu olduğu kanaatindeyim. Bu konuda yaklaşımımız yüzde 50 profesyonel, yüzde 50 zorunlu askerlik şeklindedir.” diyerek cevapladı.

Kaynak: SÜPERHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.