YKS’de ilk 100’e Van başarısı

Vanlı Müslüh Mervan Çallı, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 100’e girerek büyük başarıya imza attı.

YKS’de ilk 100’e Van başarısı
Yayınlama: 21.07.2023
Düzenleme: 21.07.2023
A+
A-

Vanlı öğrenci YKS’de ilk 100’e girmeyi başardı

2023 YKS sonuçlarına göre Van Atak Çaba Özel Öğretim Kursu’ndan Müslüh Mervan Çallı, Türkiye 71’incisi olurken, aynı dershaneden 60 kişi de tıp puanını kazanmayı başardı. Van birincisi ve Türkiye 71’incisi olan Çallı ve ailesini dershanede kabul ederek tebrik eden Kurum Müdürü Mustafa Varan, öğrencisine başarılar diledi. Varan, “Yıllardır derece çıkarıyoruz ama Mervan bizim için daha farklıydı. Sene başından beri bu sonucu bekliyorduk. Türkiye birincisi olmasını beklerken Türkiye 71’incisi olduğu için yine şükrediyoruz” dedi.

Hemşire olan anne Gülizar Çallı ise başarısından ötürü oğlu Mervan’a teşekkür ederek, “İlkokuldan beri büyük emek verdik. Ailece emek verdik. Bu başarının devam etmesini istiyorum. İnşallah hayatında böyle başarılar sağlar” ifadelerini kullandı.

Doktor olan baba İskan Çallı da, “Bu uzun soluklu bir süreç. Düzenli ve disiplinli bir çalışması vardı. Bize bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyorum. Rabbim bütün çocuklarımızın emeğinin karşılığını versin” diye konuştu.

YKS’de aldığı başarının, çalışmasının karşılığı olduğunu vurgulayan Müslüh Mervan Çallı da, “Bazen sınav esnasında aksilikler olabiliyor ama genel olarak bu civarda bir sonuç gelmesini bekliyordum. Başarıdaki en büyük payı birine vermek haksızlık olur. Bu gerek çalışmamın bir parçası, gerek ailemin ve hocalarımın verdiği desteklerin bir parçasıydı” dedi.

Hedefinde Koç Üniversitesi olduğunu belirten Çallı, “Her zaman tıp fakültesini okuyup sonra psikiyatrist olmak istiyordum. Şimdi ise Koç Üniversitesini merak ediyorum. Ben bu süreçte destek olan aileme ve hocalarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vanlı öğrenci YKS’de ilk 100’e girmeyi başardı

Vanlı öğrenci YKS’de ilk 100’e girmeyi başardı

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.