Vanlı Mahsun Değer’in yer aldığı milli takım dünya şampiyonu oldu

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU 2023 YILI FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN 29 TEMMUZ İLE 4 AĞUSTOS 2023 TARİHLERİ ARASINDA ÇİN’İN CHENGDU ŞEHRİNDE DÜZENLENEN 2023 DÜNYA ÜNİVERSİTELER YAZ OYUNLARI 21 KİLOMETRE YARI MARATON YARIŞMASINDA VANLI ATLET MAHSUN DEĞER’İN DE YER ALDIĞI ATLETİZM MİLLİ TAKIMI DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU.

Vanlı Mahsun Değer’in yer aldığı milli takım dünya şampiyonu oldu
Yayınlama: 10.08.2023
Düzenleme: 10.08.2023
A+
A-

Türkiye Atletizm Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan 29 Temmuz ile 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında Çin’in Chengdu şehrinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları 21 kilometre yarı maraton yarışmasında Vanlı atlet Mahsun Değer’in de yer aldığı Atletizm Milli Takımı dünya şampiyonu oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve Çin’in Chengdu şehrinde yapılan 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları Atletizm Milli Takımında ülkemizi temsil eden Vanlı atlet Mahsun Değer 21 bin metre yarı maraton kategorisindeki tüm rakiplerini geride bırakarak, Dünya şampiyonu olmayı başardı.

2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları milli takım kadrosunda yer alan Vanlı atlet Mahsun Değer’i, Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen ve Atletizm İl Temsilcisi Enver Acar’ı makamında ağırlayan ve milli sporcuyu altın ile ödüllendiren Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ay yıldızlı forma ile ülkemiz adına kazandıkları başarının kendileri için oldukça önemli olduğunu ve Vanlı atletizmcinin en yakın rakibine bile fark attıklarını vurguladı. Özsoy, “Vanlı sporcumuzun da yer aldığı, Türkiye Atletizm Takımımızın ay yıldızlı forma ile kazanmış olduğu dünya şampiyonluğu derecesi bizleri ziyadesiyle gururlandırdı. Şampiyonanın genelinde çok iyi bir performans sergileyen takımımızla birlikte sporcumuz da elinden geleni yaparak ülkemize takım halinde dünya şampiyonluğu derecesi ile dönmeyi başardılar. Ülkemiz adına kazandıkları başarılarından dolayı tüm sporcu ve antrenörlerimizi yürekten kutluyor, kendilerine bundan sonraki yarışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Vanlı Mahsun Değer’in yer aldığı milli takım dünya şampiyonu oldu
İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.