Van’ın İlçelerinde karla mücadele zorlu geçiyor

Van merkezde etkili olan kar yağışından dolayı ilçelerde olumsuz bir durumun yaşanmaması için sabahın erken saatlerinden itibaren başlattığı kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Van’ın İlçelerinde karla mücadele zorlu geçiyor
Yayınlama: 09.01.2023
A+
A-

Kış hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Tuşba Belediyesi, etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalarına başladı. Tuşba Belediyesi, 10’u merkez 67 mahallenin tamamında günlük yaşamın aksamaması adına sabahın erken saatlerinden itibaren 5 hidromek, 5 greyder, 3 kar küreme ve 1 tuzlama aracı olmak üzere 14 araç ve 32 personel ile çalışmalarını sürdürüyor.  Vatandaşların gündelik işlerinde herhangi bir aksamanın yaşanmaması için ekiplerin büyük bir özveri ile çalıştığını söyleyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Sabahın erken saatlerinden itibaren ekiplerimiz sahaya çıkarak çalışmalara başladı. Kar yağışına her an hazır olan ekiplerimiz tüm mahallelerimizde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için tek bir kapalı yolumuz kalmayana kadar çalışacağız” dedi.

 

Ekiplerin, 10 merkez mahalledeki ana arter ve servis yollarını temizlediğini de söyleyen Başkan Akman, çalışmaların ara sokaklarda sürdüğünü kaydetti. Kar küreme çalışmalarıyla yollar temizlenirken diğer yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuzlama çalışmaları yapıldığını vurgulayan Başkan Akman, “Amacımız gün içerisinde tüm yollarımızı tekrar ulaşıma açmaktır” ifadelerini kullandı.

Muradiye’de karla mücadele çalışmaları başladı

Van’ın Muradiye ilçesinde Belediye ekipleri tarafından kırsal mahallelerde karla mücadele çalışmaları başlatıldı.

Muradiye Belediyesi ekiplerince kar yağışı ile birlikte kırsal mahallerde kar temizleme çalışması yürütüldü. Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan ilçeyi etkisi altına alan soğuk ve karlı havadan vatandaşların olumsuz etkilenmemeleri için yürütülen karla mücadele çalışmalarına katıldı. Karla mücadele noktalarını ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetleyen Kaymakam Aydoğan, kar yağışının günlük yaşamı aksatmaması için aralıksız çalışan ekibe teşekkür ederek vatandaşların taleplerine cevap verdi.

“Karla mücadele ekipleri 7/24 çalışmaya hazır”

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Melih Aydoğan, kar yağışından dolayı olumsuzlukların yaşanmaması için karla mücadele ekiplerinin 7/24 hazır olduğunu, plan ve çalışma programı yaptıklarını, kar yağışı ile birlikte kar temizleme çalışması başlattıklarını söyledi. Kaymakam Aydoğan, “Muradiye Belediyesi olarak kış hazırlıklarımızı tamamladık. Karla mücadele çalışması merkez ve kırsal mahallemizde yağışın olması ile birlikte aynı anda yürütülüyor. Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı vatandaşlarımızın mağdur olmaması için karla mücadelemizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmeyi planladık. İnşallah kış ayları boyunca hiçbir şekilde bir mağduriyet yaşanmadan çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Öte yandan karla mücadele çalışmasını denetleyen Aydoğan, yolda karşılaştığı çocuklara kitap ve oyuncak hediye etti.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.