Van’ın dijital kanser haritası oluşturulabilir!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Yeni bir proje üzerinde çalışan Doç. Dr. Çelik, Van’ın dijital kanser haritasının oluşturulması için kurumlara çağrıda bulundu.

Van’ın dijital kanser haritası oluşturulabilir!
Yayınlama: 14.10.2023
A+
A-

Van’da önemli çalışmalar yürüten Doç. Dr. Sebahattin Çelik, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Serpil Sevimli Deniz ile yeni bir bilimsel çalışmaya imza attı. Yaklaşık 4 yıldır büyük bir emekle hazırlanan kanser haritasının ilk taslak bölümü yayımlandı.

‘Keşifler Veri Analizi: Van İli ve İlçeleri Kanser Verileri’ çalışmaları ile ilgili paylaşımlarda bulunan Dr. Çelik, “Van’ın dijital kanser haritasının oluşturulması için bir ön çalışma niteliğinde. Kurumlar destek verirse yapılır” ifadelerini kullandı.

Van’ın dijital kanser haritası oluşturulabilir!

“KURUMLAR DESTEK VERİRSE YAPILIR”

Yaptıkları çalışmayı sosyal medya hesaplarından duyuran Doç. Dr. Sebahattin Çelik, “Van’ın kanser haritasını çıkaralım diyeli 4 yıl oldu. Serpil Sevimli Deniz hocanın büyük emeği ile ilk taslak çalışma kitap bölümü olarak yayınlandı. Van’ın dijital kanser haritasının oluşturulması için bir ön çalışma niteliğinde. Kurumlar destek verirse yapılır.” Dedi.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.