Van’ın 70 yıllık hayali olan projenin temeli atılıyor!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bölgedeki tarım ve hayvancılığa büyük katkı yapacak 4 milyar 567 milyon TL Çaldıran Çubuklu Barajının temelinin atılacağının müjdesini verdi.

Van’ın 70 yıllık hayali olan projenin temeli atılıyor!
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Van’ın 70 yıllık hayali olan Çaldıran Çubuklu Barajının temeli atılıyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bölgedeki tarım ve hayvancılığa büyük katkı yapacak 4 milyar 567 milyon TL Çaldıran Çubuklu Barajının temelinin atılacağının müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürlüğü tarafından, Van Çaldıran’daki Çubuklu Mahallesi’ne yapılacak Çaldıran Çubuklu Barajının inşaat çalışmalarının başlayacağını duyurdu. Van Çaldıran’da bölgenin tarım ve hayvancılığına büyük katkı sunacak 70 yıllık hayal olan Çaldıran Barajı’nın müjdesini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı verdi. Üreticilerin gücüne güç katmayı planladıklarını dile getiren Yumaklı, Toplam 4 Milyar 567 Milyon TL yatırım yapacaklarını açıkladı.

 

“SUYUN GÜCÜNÜ AZİZ MİLLETİMİZLE BULUŞTURACAĞIZ”

Bakan Yumaklı’nın Sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, “ Suyun gücünü aziz milletimizle buluşturmaya, üreticilerimizin gücüne güç katmaya devam ediyoruz. Iğdır Tuzluca Barajı, Van Çaldıran Çubuklu Barajı ve Artvin Ardanuç Sulaması’nın inşaat çalışmalarını başlatıyoruz. Böylelikle üç ilimizde toplam 724 bin250 dekar tarım arazisi daha suya kavuşacak. Toplam 4 milyar 567 milyon TL sözleşme bedelli su alanındaki bu yatırımlarımız üreticilerimize, yöre halkına ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun.”

şehrivan


Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.