Van’daki hırsızlar ve organizatörlere operasyon

Van’da polis ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda değişik suçlardan aranması bulunan 11 şahıs ve hırsızlık yapan şahıslar yakalandı.

Van’daki hırsızlar ve organizatörlere operasyon
Yayınlama: 16.10.2023
Düzenleme: 16.10.2023
A+
A-

Van’da “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 9 kişiden 4’ü tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonlarda, 9 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 4 organizatör tutuklanmıştır” denildi.

Van’daki hırsızlar ve organizatörlere operasyon


Van’da değişik suçlardan 11 kişi tutuklandı

Van’da polis ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda değişik suçlardan aranması bulunan 11 şahıs tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde, 6136 ve 5729 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarında; 2 adet tabanca, 1 adet fişek, 1 adet satır, 1 adet bıçak ele geçirilmiştir.

Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 1 adet bisiklet, 1 adet cep telefonu ve muhtelif malzemeler ele geçirilmiştir. Aranması bulunan ve çeşitli suçlardan adli işlem yapılan 29 şahıs yakalanmış, toplamda 21 yıl hapis cezası bulunan 11 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.