Van’da yemek fiyatlarına zam yolda!

Geçtiğimiz günlerde Van Lokantacılar Fırıncılar Pastacılar Kahvaltıcılar Kasaplar ve Esnaf Sanatkârlar Odası’nın açıkladığı ekmek zammından sonra, önümüzdeki günlerde yemek fiyatlarına da zam yapılacağı açıkladı.

Van’da yemek fiyatlarına zam yolda!
Yayınlama: 07.08.2023
A+
A-

Artan maliyetlerle birlikte önümüzdeki günlerde Van’da yemek fiyatlarına zam yapılacağı öğrenildi.

 

“MALİYETİNE SATIŞLAR YAPIYORUZ”

Esnafın maliyetine satış yaptığını söyleyen Van Lokantacılar Fırıncılar Pastacılar Kahvaltıcılar Kasaplar ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Sabri Işık, “Artık lokantaya gitmek lüks oldu. Eskiden vatandaş yemek yemeye gittiğinde bir arkadaşımızı da götürelim derdi, ama şu an bunu söyleyemiyor. Kebabı örnek verecek olursak batı illerinde 180 ile 220 lirayken, bizde halen 130-140 liraya satılıyor. Allah nasip ederse esnafımız toparlanacak, lokanta rayiçlerini yenileyeceğiz. Zam yapacak olmamızın sebebi artan maliyetler. Şu an yemeğin maliyeti 130-140 civarıdır, hemen hemen maliyetine satışlar yapıyoruz” diye konuştu.

Van’da yemek fiyatlarına zam yolda!

“ZAM OLACAK”

Zammın gönümüzdeki günlerde uygulanacağını belirten Van Lokantacılar Fırıncılar Pastacılar Kahvaltıcılar Kasaplar ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Sabri Işık, “Belli bir oranda zam yapmayı düşünüyoruz. Bu zam maalesef kaçınılmazdır” dedi.

wanhaber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.