Van’da tartışmalar neden olan anketle ilgili flaş gelişme

Kamuoyunda tartışılan anket çalışması iddiası açıklığa kavuştu. Mayıs 2023’te yapılacak olan seçimlerle ilgili kararname çıkması sonrası kulisler bir anda hareketlendi.

Van’da tartışmalar neden olan anketle ilgili flaş gelişme
Yayınlama: 15.03.2023
A+
A-

AK PARTİ: VAN İLE İLGİLİ BÖYLE BİR ANKET ÇALIŞMAMIZ YOK!

Partiler hızlıca aday adaylığı başvurusu almaya başlarken, Van’da da Ak Parti cephesinde her yıl yaşanan yoğunluk yeniden başladı.

Başvuru yoğunluğu devam ettiği sırada kamuoyunda bazı isimlerin sorulduğu ile ilgili anket iddiaları konuşulmaya başlandı.

O iddie Şehrivan Gazetesi Medya grup başkanı tarafından da paylaşıldı. Aykaç yaptığı bir paylaşımda: “Bir anket şirketi Van’da Ak Parti milletvekili adaylarını sormak için telefon aramaları gerçekleştiriyor.

Sırasıyla Abdulhamit Gül, Kayhan Türkmenoğlu, Salih ilci ve Abdulahat Arvas’ı soruyorlar. Özellikle bu isimlerin sorulma sebebini bilmiyorum ama böyle bir bilgi var elimde.” Sözlerine yer verdi. Aykaç daha sonra bu iddialarla ilgili gerçekliği araştırırken, o anket yetkili isimler tarafından AK Parti’nin yetkili isimlerine soruldu.

Şehrivan’ın ulaştığı bilgiye göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, söz konusu anketin partileri eliyle yapılan bir anket olmadığını, bu isimlerin kesinlikle sorulmadığını ifade etti. Şen’in bu isimlerin özel şirketler tarafından yöneltilme ihtimali olduğu yönünde bir izahatı olduğu bilgisine de ulaşıldı.

Şehrivan Gazetesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.