Van’da Ramazan denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ağırlıklı olarak sahur ve iftarlık ürünlerin satıldığı işletmelere yönelik denetim yaptı.

Van’da Ramazan denetimi
Yayınlama: 30.03.2023
Düzenleme: 30.03.2023
A+
A-

Vatandaşların kaliteli ve uygun ürünlere ulaşması için denetimlerini sıklaştıran Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ramazan ayı nedeniyle süt ve süt ürünleri satışı yapan işletmeleri denetledi. Ticaret İl Müdürlüğü ve İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan denetimlerde süt ve süt ürünleri başta olmak üzere sahur ve iftarlık ürün satan işletmelerin işletme ruhsatları, ürünlerin son tüketim tarihleri, etiketsiz ürünler (merdiven altı üretim), fiyat etiketleri, genel hijyen kuralları, işletmelerin haşere ilaçlaması gibi birçok konuda kontroller yapıldı.

Van’da Ramazan denetimi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı gıda mühendislerinin de katıldığı denetimlerde, belgelerinin eksik olduğu tespit edilen işletmeler uyarılırken, denetimlerin Ramazan ayı boyunca sıklıkla yapılacağı belirtildi.

Van’da Ramazan denetimi

Yapılan denetimlere Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Coşar, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu, İpekyolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, gıda mühendisleri ile polis ve zabıta ekipleri katıldı.

Van’da Ramazan denetimi

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.