Van’da Ramazan Bayramı coşkusu

Van’da ramazan bayramı dolayısıyla sabahın erken saatlerinde camilere akın eden vatandaşlar, salavatlar eşliğinde birbirleriyle bayramlaştı.

Van’da Ramazan Bayramı coşkusu
Yayınlama: 10.04.2024
Düzenleme: 10.04.2024
A+
A-

Van’da Ramazan Bayramı dolayısıyla sabahın erken saatlerinde camilere akın eden vatandaşlar, salavatlar eşliğinde birbirleriyle bayramlaştı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da bayram namazı için sabahın erken saatlerinde camilere akın edildi. Kılınan bayram namazının ardından Edremit ilçesindeki Hacı Abdullah Coşar Camii’nde, cami imam hatibi tarafından bayram hutbesi okundu. Okunan hutbede; huzur, neşe ve dayanışma günleri olan bayram sabahına kavuşmanın sevinci yaşanıldığı belirtildi. Hutbenin devamında, saldırı altındaki Gazze’deki Müslümanların sadece bayram sevincinden mahrum kalmadığı, aynı zamanda dünyanın gözü önünde açlık, susuzluk ve her türlü yokluk içinde hayatta kalma mücadelesi verdiği kaydedildi.

Hutbeden sonra saf tutan cami cemaati birbirleriyle salavatlar eşliğinde kucaklaşarak bayramlaştı.

Van’da Ramazan Bayramı coşkusu

Van’da Ramazan Bayramı coşkusu


Erciş’te bayram namazı için camiler doldu
Van’ın Erciş ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşlar camileri doldurdu.
Vanyolu Camisi’nde buluşan vatandaşlar, İlçe Müftüsü Abdullah Bora’nın günün anlam ve önemi belirten vaaz ve duasını dinledi. Vaaz sonunda İlçe Müftüsü Abdullah Bora, dünyada zülüm gören başta Filistin ve Gazze olmak üzere tüm Müslümanlara dua ederken, cemaat ise edilen duaya amin dedi. Müftünün vaaz kürsüsünden vermiş olduğu vaaz ve duanın ardından tekbir ve salavatlarla bayram namazı kılandı.
Bayram namazı sonrası vatandaşlar cami içinde Kaymakam Murat Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Suat Arslan, İlçe Müftüsü Abdullah Bora ve cemaatle bayramlaştılar.
Erciş Kaymakam Murat Karaloğlu da, namaza gelen dünya ezan okuma birincisi Muhsin Kara ile yakından ilgilenerek, Erciş’te görmekten çok mutlu olduğunu ifade etti.
Cami çıkışında Kızılay ekipleri cemaate lokum ikram etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.