Van’da nereler ulaşıma kapalı!

Van şehir merkezinde etkili olan sağanak, gece saatlerinde havanın sıfırın altına düşmesiyle birlikte yerini kar yağışına bıraktı.

Van’da nereler ulaşıma kapalı!
Yayınlama: 18.12.2023
Düzenleme: 18.12.2023
A+
A-

Van’da 138 yol ulaşıma kapandı

Van’da etkili olan sağanak gece saatlerinde yerini kar yağışına bırakırken, kent genelinde 138 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçmesi beklendiğini ifade eden Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olması konusunda da uyarılarını yeniledi. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler de gece saatlerinden itibaren yol temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kar yağışı nedeniyle Özalp 39, Başkale’de 7, Çatak’ta 8, Çaldıran 12, Gürpınar’da 55, Saray 12, Muradiye 3, Bahçesaray ve Gevaş ilçelerinde birer olmak üzere toplam 138 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Van’da 138 yol ulaşıma kapandı

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğünün kar mesaisi

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açmak için kesintisiz çalışıyor.

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı ve tipi, Doğu Anadolu Bölgesi’nde de etkili oldu. Kar yağışı ve tipi ile birlikte birçok yaralamalı trafik kazası meydana gelirken şehirlerarası yollar trafiğe uzun süre kapandı.

Van’ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı’nın Doğubayazit yolunun Tendürek Dağı geçidi, Van-Hakkari karayolu Güzeldere Geçidi, Van-Tatvan karayolu, Ahlat Malazgirt yolu, Adilcevaz-Malazgirt yolu, Van-Erciş karayolu, Gürpınar-Kırkgeçit yolu, Bahçesaray-Hizan yolu ile Van-Bahçesaray karayolunda yoğun kar yağışı ve yoğun tipiden dolayı mahsur kalma ve trafik kazaları yaşanmaması için Karayolları ekipleri tarafından yoğun bir çalışma yürütülüyor

Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Siirt’in Pervari ve Ağrı’nın Patnos ilçelerinin yer aldığı 3 bin 629 kilometrelik yol ağından sorumlu olan Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 8 şube şefliği ve 19 bakımevinde karla mücadele için 320 iş makinesi ve bin 450 personel görev alıyor.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.