Van’da kafe ve restoranlara ceza uygulandı

Van Büyükşehir Belediyesi zabıtası, kentte yeme içme sektöründe hizmet veren kafe ve restoranlarda denetim yaptı.

Van’da kafe ve restoranlara ceza uygulandı
Yayınlama: 05.12.2023
Düzenleme: 05.12.2023
A+
A-

Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması için denetimlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kentte hizmet veren kafe ve restoranları denetledi. Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğünün de katılımıyla gerçekleştirilen denetimlerde kafe ve restoranlarda kullanılan ürünler, büyük bir titizlikle kontrol edildi.

Van’da kafe ve restoranlar denetlendi

Denetimlerde vatandaşların yoğun olarak kullandığı kafe ve restoranları tek tek gezen ekipler, kullanılan ürünlerin fiyat listelerini, ürünlerin saklama şartları, çalışan ve iş yeri hijyeni ile ruhsat gibi konuları denetledi.

Van’da kafe ve restoranlar denetlendi

Yapılan kontrollerde hijyen kurallarına uymayan ve belgeleri eksik olan işletmeler uyarılırken, sorunun devam etmesi durumunda ise cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Van’da kafe ve restoranlar denetlendi

Denetimlerde, rünlerin son kullanma tarihleri, ürünlerin saklama koşulları ve iş yeri hijyeni gibi konular kontrol edildi. Yapılan kontrollerde bazı işletmelerde eksiklikler tespit edildi. Yetkililer, işletmelere eksikliklerin giderilmesi için gerekli uyarılarda bulundu.

Van’da kafe ve restoranlar denetlendi

Van Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür denetimleri, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşmasını sağlamaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 


İLGİLİ BAŞKA HABERLER OKUYUN


İpekyolu’nda fırınlara yönelik denetimler sürüyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi ilçe genelinde ekmek üretimi yapan fırın ve pide salonlarına yönelik denetimlerine devam ediyor.

Belli aralıklarla ilçe genelindeki fırınlar ile pide salonlarının denetimlerini sürdüren Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ekipleri, iş yerlerinde genel hijyen denetimi, üretimde kullanılan hammaddelerin uygunluğu ve ürünlerin gramajlarını kontrol ettiler.

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller yapan ekipler, vatandaşın sağlığını ön planda tutan ve kurallara uyan işletmelere teşekkür etti.

Yapılan denetimlerde tespit edilen olumsuzluklarla ilgili işletmelere yönelik uyarılarda bulunularak gerekli düzenlemeleri yerine getirmeleri için süre verilerken, süre bitiminde tekrar gerçekleştirilecek denetimlerde olumsuzlukların yeniden tespit edilmesi halinde ilgili mevzuat kapsamında idari yaptırımlar uygulanacağı bildirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.