Van’da ekmeğe zam! İşte yeni fiyat

Son dakika! Van’da ekmeğe zam geldi. Ekmek kaçlira oldu? Yeni ekmek fiyatı nasıl belirlendi? Bu fiyatı kimler onayladı? Van’da Neden zam yapıldı?

Van’da ekmeğe zam! İşte yeni fiyat
Yayınlama: 26.12.2022
A+
A-

SON DAKİKA HABER ile Bildiğiniz üzere şu anda Türkiyenin en ucuz ekmeğini Van esnafı satmaktadır. Çoğu illerde aylardır 200,210 gram ekmek 4 tl’ye satılmaktadır.

Şu an itibariyle de bazı illerde  200veya 210 gram ekmek 5 tl’ye satılmaktadır. Geriye kalan çoğu ilde 5 tl için talepte bulunmuştur.

Gelen elektrik, doğalgaz faturaları esnafımızın belini bükmüştür. Bunun yanında kiraların yükselmesi, asgari ücretin 8500tl olması, örneğin 120 tl olan mayanın 370tl olması ve ekmek üretimindeki 20’ye yakın gider kaleminin hergün artması ekmek maliyetini artırmaktadır.

Anayasada belirtildiği gibi Esnafı koruyup, kollayıcı tedbirlerin bir an önce alınması gerekir. Bu gerek un, maya gerekse doğalgaz, elektrik gibi giderlerin esnaf için daha ucuz hale getirilmesi gerekmektedir.

Van esnafının daha fazla fedakarlık yapacak gücü kalmamıştır. Bu fiyat talebinde bulunulurken her zaman olduğu gibi yine vatandaşımız düşünülerek bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz. Bugün itibariyle 210 gram somun ekmek, 200 gram pide ekmek 4 tl olmuştur.

KAYNAK: Şehrivan Gazetesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.