Van’da Arvas coşkuyla karşıladı!

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için Van Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığı açıklanan Abdulahat Arvas Van’da coşkuyla karşılandı.

Van’da Arvas coşkuyla karşıladı!
Yayınlama: 27.01.2024
Düzenleme: 27.01.2024
A+
A-

AK Parti’de yerel seçim çalışmaları sürüyor. Ülke genelinde AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayları sahaya inerken, geçtiğimiz günlerde Van Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklanan Abdulahat Arvas, Van’da coşkuyla karşılandı. Sabah saatlerinde Van Ferit Melen Havalimanı’nda karşılanan Arvas’ı binlerce kişi karşıladı. Yüzlerce araçlık konvoy AK Parti Van İl Başkanlığına gelirken, başkan adayı Arvas burada halkla bir araya geldi. Binlerce kişinin katılım sağladığı program miting havasında geçerken, burada konuşan Arvas kentin sorun ve çözüm yollarını bildiklerini dile getirerek “Van’ı şahlandıracak projeler hazırladık” dedi.

 

AK PARTİ VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ARVAS COŞKUYLA KARŞILANDI!

Programda konuşan Arvas, sözlerine teşekkür ederek başladı: “Bu şehre gönül vermiş, bu şehrin taşında toprağında emeği olan, şehrine sevdalı kıymetli vefakâr cefakâr kadirşinas asil hemşerilerim; Sizlere hizmet etmek üzere yeniden yola çıktım. Halkımızın önerisiyle,  her kademede görev alan değerli teşkilatımızın bütün mensuplarına, genel başkan yardımcılarımız, koordinatörlerimize, bizleri önerenlere ve bu görevi bana layık gören Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, davamızın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım. Yıllardır sizlere hizmet etmeyi, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi bir görev olarak bildim. Yüce Rabbim bizleri kendisine ve halkımıza karşı mahcup etmesin.”

 

“YİNE VE YENİDEN KUTLU BİR YOLA ÇIKIYORUZ”

Arvas, Van’ın hak ettiği projelere kavuşacağını dile getirerek, “Yine ve yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. 2004 yılından bu yana hizmete susayan şehrimizi sizlerle beraber AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak istiyoruz. Şehrin gelişmesi kalkınması istikrarı huzurlu yaşanabilir kent olması yerel yönetimlerden başlar. Güçlü iktidar güçlü yerel yönetimle şehrimiz mega projelerle hak ettiği konuma kavuşacaktır. Biliyorum ki siz kıymetli Vanlı kardeşlerim de şehriniz için aynı hissiyatı ve hasreti yıllardır taşıyorsunuz. O yüzden gelin hep birlikte, bir kez daha şehrimizi birlikte yönetelim. Artık zaman tamam. Çok çektik yeter ihlas gayret samimiyetle tamam dersen bu iş Allah’ın izniyle olacaktır biz hazırız ve kararlıyız ama siz olmadan olmaz haydi bismillah hep beraber güçlü bir iradeyle çocuklarımız için, gençlerimiz için, annelerimiz için, bacılarımız için, yaşlılarımız için bu şehri yeniden inşa ihya ve kalkındıralım. Hak ettiği hizmetler süratli bir şeklinde gelsin” dedi.

 

ARVAS: VAN’I HAK ETTİĞİ BELEDİYECİLİK HİZMETİNDEN MAHRUM BIRAKMAYACAĞIZ

Van’ı hak ettiği belediyecilik hizmetlerinden mahrum bırakmayacaklarını belirten Arvas, “Bizim şehrimize, insanımıza olan sevdamız, hizmet aşkımız hiçbir zaman azalmadı, aksine gün geçtikçe daha da çok arttı. Çünkü biz Allah rızası için yola çıktık. Niyet hayır akıbet hayır. İhlas samimiyet gayret sefer bizden takdir rabbimizdendir. En hayırlınız halkına hizmet edendir hayra anahtar şerre kilit olmak asli görevimizdir. Bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Yanlışa, hileye, yalana harama bulaşmadık, bulaşmayacağız. Aldatmadık aldanmayacağız da. Davamız hak, yolumuz ak alnımız paktır. Beytülmal bekçi, projelerin mimarı şehrül-emin olacağız. Herkesin hakkını hukukunu koruyacağız. Adaleti hâkim kılacağız. Kardeşlik hukukunu, birliğimizi yeniden daha güçlü bir biçimde tesis edeceğiz. Şehir ahlakını ve sosyal barışı inşa edeceğiz. Hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz. Ayrım yapmadık, yapmayacağız. Bir olacağız, birlik olacağız, şehrimize, insanımıza sahip çıkacağız. Hiç kimseyi geride bırakmayacağız, hak ettiği belediyecilik hizmetinden mahrum bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

“BÜTÜN SORUNLARIN FARKINDAYIM, HAMDOLSUN ÇÖZÜM YOLLARINI DA BİLİYORUM”

Arvas, Van’ın sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini aktararak, “Her ilçemizi, her köyümüzü, her mahallemizi biliyorum. Şehrimi biliyorum ve çok da seviyorum yabancısı değilim meclisi de, bakanlıkları da, Ankara’yı da iyi biliyorum. Bütün sorunların farkındayım. Hamdolsun çözüm yollarını da biliyorum. İşi ehline bilene tevdi etmek milletimizin yararına şehrimizin kalkınmasına vesile olacaktır. Şehrin sorunlarını bilen biriyle ve sorunları bilmeyen şehri tanımayan yabancıyla bir olur mu? Geçmişte olduğu gibi yine projelerimizle birlikte sorunlarımızı çözeceğiz. Emin, liyakat ve meşveret ehli ekibimizle alanında ihtisas sahibi ilim ve bilim insanlarıyla, teknik bir kadroyla yakın bir zamanda yapacağımız toplantıyla hazırladığımız projelerimizi kamuoyuna ve sizlere takdim edeceğiz” diye aktardı.

 

“VAN’IMIZI ŞAHLANDIRACAK PROJELER HAZIRLADIK”

Van’ı şahlandıracak projeler hazırladıklarını dile getiren Arvas şunları aktardı: “Van’ımızı şahlandıracak insan yaşam merkezli, imar, altyapı, ulaşım, kırsal kalkınma, turizm, sanayi, ticaret, kültür ve sanat, spor, çevre birçok projeyle başta olmak üzere her alanda projeler hazırladık. Hem devam eden projelerimizi tamamlayacağız, hem de yeni projelerle karşınıza çıkacağız. Hiçbir konuyu atlamadık. Hayal, boş vaatler değil çünkü gerçek belediyecilik AK Parti’nin erdemli kadrolarının işidir. İşi ehline vermek erdemliliktir. Şehrimizi her alanda geliştireceğiz, kalkındıracağız. Yaşanabilir, kaliteli huzurlu, refah düzeyi yüksek, herkesin kendini güvende hissettiği bir şehri yeniden imar inşa ve ihya edeceğiz. Tabandan tavana bütün seslere kulak vereceğiz. Sizin sesiniz, sizin vicdanınız olacağız. Biz yabancı değil sizdeniz. Şehrimizi bütün değerleriyle yeniden buluşturacağız. Yerinde saymanın, problem çıkarmanın zamanı değil. Milletimizin öngörüsü ve feraseti artık buna izin vermeyecektir.”

 

ARVAS: 1 NİSAN SABAHI GÜNEŞLİ BİR GÜNE HEP BERABER UYANALIM

Hep beraber kazanacağız diyen Arvas, “Çocuklarımıza olan borcumuzu ödemek için, gelin hep birlikte canla başla çalışalım. Bu şehre olan sevdamızı bir kez daha gösterelim. İnşallah 13 ilçe belediyesiyle beraber seçimi kazanalım. 1 Nisan sabahı güneşli bir güne hep beraber uyanalım. Devletimiz güçlüdür. Devlet millet kaynaşmasını beraber başlatalım, aradaki bariyeri kaldıralım, bizleri biz yapan değerlerimize yapışalım. Hep beraber doğru istikamette yürüyelim. Başarmak elimizde. Belediyemize olan hasretimiz son bulsun. Yapacak çok işimiz var. Memleketimiz ile ilgili önümüzde bir fırsat var. Bu fırsatı kaçırmamak veya bir beş yıl daha ertelememek için önümüzdeki günleri verimli değerlendireceğiz. Hep beraber kazanacağız. İnancımız kavidir. Bu seçim benlik senlik davası değil, memleket meselesidir. Şimdiden yapacağınız çalışma, gayret ve destekleriniz için sizlere her birinize ayrı ayrı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakımıza destek ve teveccühlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

 

“BEN SİZDENİM, SİZ DE BENDENSİNİZ”

Arvas, milletin hasret kaldığı hizmete ulaşacağını belirterek, “Hepimiz artık hazırız. Allah’ın izniyle artık yeter diyoruz. Bugüne kadar çektiğimiz çile, ıstırap, hakaret ve haksızlığa artık yeter diyoruz. Biz kendi şehrimize sahip çıkacağız. Şehrimiz neden geri kalıyor peki? Yurdumuz neden hizmetlerden geri kalıyor? Ben sizdenim, sizde bendensiniz. Yabancı değilsiniz ki. Birbirimizin derdini, meselelerini biliyoruz. Şehrimizi de iyi biliyoruz. Biz eğer şehrimizi yabancılara teslim edersek onlar bizi tanımaz ki! Onlar Ankara’yı da, hükümeti de bilmez ki! Ama bizim kimseyle bir derdimiz yok. Biz AK Parti ailesi olarak, Cumhur ittifakı olarak birbirimize yeteriz. Eğer biz ayaklarımızın üstünde durabilirsek, Allah’ın izniyle milletimizin hasret kaldığı o hizmete ulaşacağız. AK Parti belediyeciliği için bu kez el ele verip Sayın Cumhurbaşkanımıza diyeceğiz biz Van’ı kazandık siz bize hizmet gönder. Allah yardımcınız olsun. Kalın sağlıcakla” dedi.

KAYNAK: ŞEHRİVAN HABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.