Van’da Ak Partili eski başkan HEDEP’ten başvuru yaptı!

Türkiye genelinde belediye başkan aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Ak Parti’nin 9-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşen başvuru süreci tamamlanırken şu sıralar ise HEDEP’in başvu süreci devam ediyor. Başvuru süresini 10 Aralık’tan 20 Aralık’a uzatan HEDEP’te çok konuşulacak bir başvuru yapıldı.

Van’da Ak Partili eski başkan HEDEP’ten başvuru yaptı!
Yayınlama: 10.12.2023
Düzenleme: 10.12.2023
A+
A-

Belediye başkan aday adaylığı süreci devam ederken Van’da flaş bir başvuru gerçekleşti.

2004-2014 yılları arasında Gürpınar’dan üst üste 10 yıl belediye başkanlığı yapan ve 1. Dönem doğruyol 2. Dönem saadet’te girerek seçim kazanan Fuat Yaşar Atan yeniden belediye başkanlığı için aday oldu. AK Parti’den ayrıldıktan sonra bir dönem DEVA Partisi’nde de siyaset yapan Atan, Mart 2024 seçimlerinde ise HEDEP’ten aday olmak üzere aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Van'da Ak Partili eski başkan HEDEP’ten başvuru yaptı!

Başvurusunu; “Güzel ilçem Gürpınar’ın her bir ferdinin paydaş olduğu belediye kaynaklarının israfına, algı siyasetine, tefrik ve haksızlığa dur demek için Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinden Belediye eş başkan aday adaylığı başvurumu yaptım. Yaptığım örnek belediyecilik yapacağımın teminatıdır.” Sözleri ile paylaşan Atan’ın adaylığını ilan ettiği paylaşıma onlarca destek mesajı geldi.

 

şehrivan

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.