Van’daki hastalar ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi

Van’da ‘aort koarktasyonu’ tanısı olan yenidoğan ile iki aylık bebek hasta, ve 13 yaşındaki hasta, istanbul sağlık bilimleri üniversitesi dr. siyami ersek eğitim araştırma hastanesine sevk edildi.

Van’daki hastalar ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi
Yayınlama: 23.05.2024
Düzenleme: 23.05.2024
A+
A-

Van’da tedavi gören 13 yaşındaki hasta, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören 13 yaşındaki hastaya ‘akut endokardit’ tanısı konuldu. 13 yaşındaki hastanın ileri tetkik ve tedavisi için sevkine karar verildi. Bunun üzerine hasta, Van Ferit Melen Havalimanına gelen ambulans uçakla İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Eğitim Araştırma Hastanesine nakledildi.

Van’da 13 yaşındaki hasta ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi


Van’da bebek hastalar ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi

Van’da ‘aort koarktasyonu’ tanısı olan yenidoğan ile iki aylık bebek hasta, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yenidoğan ile iki aylık bebeğe aort koarktasyonu tanısı konuldu. Bebek hastaların ileri tetkik ve tedavisine karar verildi. Bunun üzerine bebek hastalar, Van Ferit Melen Havalimanına gelen ambulans uçakla İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine nakledildi.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.