Van YYÜ’de Özel Güvenlik Toplantısı

Üniversite Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü tarafından ‘Kampüste Güvenlik Süreçlerinin Güçlü ve Zayıf Yönleri, Fırsat ve Tehditleri’ konulu toplantı, Cengiz Andiç Kültür Merkezinde Hizmet İçi Eğitim niteliğinde gerçekleştirildi.

Van YYÜ’de Özel Güvenlik Toplantısı
Yayınlama: 24.09.2023
A+
A-

KİMLER KATILDI

Ulusal ve uluslararası hukuka uygun şekilde verilen güvenlik hizmetlerinin kalitesinin en üst düzeye çıkarılması amacıyla yapılan toplantıya katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kayri, Genel Sekreter Cahit Tekin, Genel Sekreter Yardımcısı Cesim Aladağ ile Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Dilaver Seyranlı birer konuşma gerçekleştirdiler.

Van YYÜ’de Özel Güvenlik Toplantısı
KONU BAŞLIKLARI

Programda, üniversitelerde eğitim ve öğretimin özgür, güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla üniversite kampüsleri ve kampüs dışında bulunan meslek yüksekokulu, fakülte ve ek binalarda, öğrenci yurtlarında bunun yanı sıra öğrencilerin yoğunlukta olduğu açık ve kapalı alanlarda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşıldığı anda ilk temas kurulacak olan özel güvenlik görevlilerine dair konular görüşüldü. Bu çerçevede güvenlik görevlilerinin takdir edilen yanlarının yanı sıra eksiklikler ve bu eksikliklerin giderilmesi yönünde yapılabilecekler konuşuldu.

KANUNLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Üniversitede görev yapmakta olan çok sayıda güvenlik görevlisinin katılım gösterdiği program, güvenlik kalite süreçlerine dair yazılı belge, iş akışı, genel kolluk ve özel güvenlik iş birliği dâhilinde ilgili mevzuat ve kanun konularında genel eğitimlerin gerçekleştirileceği şeklinde bilgilendirmelerin ardından soru cevap kısmıyla program son buldu.

Kaynak: VANDAHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.