Van YYÜ ve Tüm üniversiteler İsrail’e tepki gösterdi

İsrail’in Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırılarına ilişkin Yükseköğretim Kurulu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve tüm üniversiteler tarafından yayımlanan ortak bildiri yayımlandı.

Van YYÜ ve Tüm üniversiteler İsrail’e tepki gösterdi
Yayınlama: 19.10.2023
A+
A-

Yükseköğretim Kurulu Ve Tüm Üniversiteler Tarafından Yayınlanan Ortak Bildiri şöyle:

“​İsrail’in Filistin halkına yönelik insanlık dışı saldırılarını son dönemde artırarak devam ettirmesini; bu çerçevede 17 Ekim 2023 günü Gazze’deki El-Ehli Arap Hastanesi’ni hedef alarak, aralarında bebeklerin, çocukların ve kadınların da bulunduğu yüzlerce Filistinli sivilin ölmesine ve yaralanmasına neden olan saldırılarını Türkiye akademik camiası olarak şiddetle kınıyoruz.

Sözkonusu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Filistin halkının acılarını paylaşıyoruz.

Gazze’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk ilkelerinin açık ihlali söz konusudur. Tüm saldırıların ve şiddet eylemlerinin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz.

Türkiye tarafından, bölgede kalıcı bir barışın tesisi amacıyla iki devletli vizyon temelinde yapılan diplomatik girişimleri destekliyoruz. Bu bağlamda, akademik camia olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz.”

Van YYÜ ve Tüm üniversiteler İsrail’e tepki gösterdi

Kaynak: VANDAHABER

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.