Van TSO seçimlerinde sular durulmuyor! Bir gelişme daha!

Beyaz Liste Başkan Adayı Zahir Kandaşoğlu’nun akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kentin gündemine otururken, Avukat Sedat Anaran seçimle ilgili son gelişmeleri aktardı.

Van TSO seçimlerinde sular durulmuyor! Bir gelişme daha!
Yayınlama: 28.12.2022
A+
A-

Şehrivan’da yer alan haber göre, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ve yapılan itirazlar neticesinde birinci sandık seçimi iptal edilen Van Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili flaş bir gelişme daha yaşanmış ve geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen seçim yeniden iptal edilmişti.

KANDAŞOĞLU: YSK USULE AYKIRI OLARAK İNCELEME YAPIYOR

İptalin ardından gözler YSK’ya çevrilirken, sosyal medya hesabından paylaşım yapan Beyaz Liste Başkan Adayı Zahir Kandaşoğlu “Türkiye’de bir ilki yaşıyoruz. TOBB yasasına göre İl Seçim Kurulunun vermiş olduğu karar kesin olmasına rağmen, YSK usule ve kanuna aykırı olarak inceleme yapıyor. Hukuki açıdan garabet bir kararı imza atyor kınıyoruz ve kabul etmiyoruz” paylaşımını yaparak YSK’nın inceleme yaptığı iddiasında bulundu.

ANARAN: HENÜZ RESMİ BİR KARAR YOK

Konuyla ilgili Şehrivan’a görüş veren Avukat Sedat Anaran, henüz resmi bir kararın olmadığını ve bunun bir duyumdan ibaret olduğunu dile getirdi. Anaran, şunları söyledi: “İl Seçim Kurulunun vermiş olduğu bir karar vardı seçimin iptaline yönelik bir karardı bu. Bu karar kesin bir karardı. Bunun YSK tarafından incelenmesi mümkün değil usulen. Bu bütün odalar için geçerli. YSK’nın, İl Seçim Kurulunun vermiş olduğu kararı kaldırdığını söylüyorlar. Eğer bu karar kalkarsa seçimin son hali kabul edilmiş olacak. Şu ana kadar yayınlanmış gerekçeli bir karar yok ama bu muhtemelen doğrudur. Bu da nihai bir karardır, bundan sonra ki bir aşama da yok.”

KAYNAK: Şehrivan Gazetesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.