Van trafiğine Jandarma el attı!

Van’da kent merkezinde huzuru bozan kişilere Jandarma da müdahale etti. Jandarma ekipleri tarafından Van’da trafik denetimi yaparken yüzbinlerce liralık ceza kesildi, onlarca araç trafikten men edildi.

Van trafiğine Jandarma el attı!
Yayınlama: 07.11.2023
A+
A-

Van’da her geçen gün artan nüfus ve Van İl Jandarma Komutanlığının trafikte can ve mal kaybının önlenmesine yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Jandarma tarafından yapılan denetimlerde vatandaşa trafik güvenliği ile ilgili eğitim ve bilgilendirmelerini de sürdürüyor.

 

“82 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ”

Van İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Trafik timleri tarafından 30 Ekim – 05 Kasım 2023 tarihleri arasında trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin dikkatlerini üst düzeye çıkartmak, yayalara öncelik davranışını kazandırmak ve yayalara ilk geçiş hakkının verilmesini sağlamak amacıyla; 1.215 yol kullanıcısına trafik güvenliği eğitimi verildi, 372 okul servis aracı şoförüne trafik güvenliği eğitimi verildi, 611 öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verildi, 13.844 araç kontrol edildi, 292 sürücü ve araca 437.366 TL idari para cezası uygulandı, 82 araç trafikten men edildi.

 

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”

Ayrıca trafik güvenliğinin sağlanması ve kaza sayılarının düşürülmesi hedefli çalışmalarda; trafik kazalarının yoğunlukla meydana geldiği yol kesimlerinin iyileştirilmesi önem kazanmış olup sürekli, etkin ve yoğun trafik denetim faaliyetlerine ağırlık verildi. Van İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için “Huzurunuz, Mutluluğumuzdur” parolası ile çalışmalarımız artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

şehrivan

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.