Van Gölü’nde dalga boyu 3 metreyi geçti

Van Gölü’nde oluşan dalgaların yüksekliği 3 metreyi geçerken, İskele Mahallesi’nde dalgalar Feribot İskelesi’nin etrafındaki 2 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aştı.

Van Gölü’nde dalga boyu 3 metreyi geçti
Yayınlama: 27.11.2023
Düzenleme: 27.11.2023
A+
A-

Van’da sabah saatlerinde başlayan fırtına hayatı olumsuz etkilerken, Van Gölü sahillerinde dev dalgalar oluştu.

Sabah saatlerinde başlayan ve etkisini artırarak sürdüren fırtına, Van’da hayatı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 30 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Van Gölü’nde oluşan dalgaların yüksekliği 3 metreyi geçerken, İskele Mahallesi’nde dalgalar Feribot İskelesi’nin etrafındaki 2 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aştı. Fırtına nedeniyle balıkçılar göle açılamadı.

Fırtına Van Gölü’nde dev dalgalar oluşturdu

Van Valiliği yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, “Doğu kesimlerde beklenen kuvvetli yağışlara dikkat. 27 Kasım 2023 Pazartesi günü doğu kesimlerde beklenen yağışların Muş çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bitlis ve Hakkâri’nin yüksek kesimleri, Van’ın kuzeyinin ve güneyinin yükseklerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Fırtına Van Gölü’nde dev dalgalar oluşturdu

Sel, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma, don olayı ile kuvvetli güney yönlü rüzgâr ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur” denildi.

Fırtına Van Gölü’nde dev dalgalar oluşturdu

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.