Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne yeni atama

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne atanan Tamer Karadağlı’nın ardından Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne ise Ferdi Erkmen atandı.

Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne yeni atama
Yayınlama: 03.10.2023
Düzenleme: 03.10.2023
A+
A-

Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne Ferdi Erkmen atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne atanan Tamer Karadağlı’nın ardından Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne ise Ferdi Erkmen atandı. Atanmasıyla ilgili bir açıklamada bulunan Erkmen, “Van Devlet Tiyatrosu, 1997’de kurulan köklü bir tiyatro. Ben de 1,5 yıldır Van Devlet Tiyatrosunda hizmet veriyorum. Bugüne kadar verilen görevleri, sorumlulukları yerine getirmek için canla başla çalıştım. Bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne Ferdi Erkmen atandı

Konuşmasında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen hedeflere doğru hizmetlerini sürdürmek olduğunun altını çizen Erkmen, “Yerli ve yabancı eserlerle halkın genel eğitimini, dil ve kültürünü yükseltmek, Türk sahne sanatlarının yurtiçinde ve yurtdışında gelişmesini, yayılmasını ve tanıtılmasını sağlamak, Türk dilini yerleştirmek ve şive birliğini meydana getirmek, temel değerler üzerinde doğru yargılara varılmasını sağlamak, temelde hedeflerimizdir. Biz de bu hedefler istikametinde hizmetlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.