Van Çevre Yolu’nun bitiş tarihi yine değişti

2010 yılında başlamasına rağmen hayata geçirilmesi yılan hikâyesine dönen Van Çevre Yolu’nun bitiş tarihi yine değişti.

Van Çevre Yolu’nun bitiş tarihi yine değişti
Yayınlama: 24.11.2023
A+
A-

Bakan Uraloğlu Çevre Yolu’nun bitişi için tarih verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yıllardır tamamlanmayı bekleyen Van Çevre Yolu’nun ne zaman biteceğini açıkladı. Uraloğlu’nun açıklaması sonrası gelecek yıl bitmesi beklenen Çevre Yolu ile ilgili yeniden kafalarda soru işareti oluştu.

2010 yılında başlamasına rağmen hayata geçirilmesi yılan hikâyesine dönen Van Çevre Yolu ile ilgili gelişmeler sürüyor. 10 yılı aşkın bir süreden sonra yapımı hız kazanan yol ile ilgili teknik çalışmalardan sonra, 11 Haziran 20023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Van ziyareti ile birlikte temel atma töreni düzenlenmiş ve daha sonra Van Valisi Ozan Balcı ile birlikte birçok kez gündeme gelmişti. Öte yandan birçok açıklamada ise Çevre Yolu’nun 2024 yılı içinde biteceği ifade edilmişti.

BAKAN URALOĞLU AÇIKLADI

HEDEP Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde Van Çevre Yolu’nu gündeme getirerek yaşanan sorunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na iletti.

VAN ÇEVRE YOLU YILLARDIR TAMAMLANMAYI BEKLİYOR

Milletvekili Sayyiğit’in konuşmasından sonra Bakan Uraloğlu, Van Çevre Yolu’nda çalışmaların devam ettiğini belirterek “Van Çevre Yolu’nda da yaklaşık 41’in 18’ini bitirdik. Muhtemelen 2025 yılında bitirebiliriz diye düşünüyorum.” dedi.

şehrivan

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.