Van Büyükşehir Konservatuvarı özel yetenek sınav tarihleri netleşti

Van büyükşehir belediyesi, konservatuvara başvurusu kabul edilen adaylar için 16-17 mart tarihlerinde özel yetenek sınavı yapacak.

Van Büyükşehir Konservatuvarı özel yetenek sınav tarihleri netleşti
Yayınlama: 12.03.2024
A+
A-

Van Büyükşehir Belediyesi, konservatuvara başvurusu kabul edilen adaylar için 16-17 Mart tarihlerinde özel yetenek sınavı yapacak.

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamada, kentin kültür-sanat hayatına büyük katkı sağlayacak olan konservatuvarın; tiyatro, müzik, resim ve halk oyunları bölümlerinden oluşan sanat eğitimlerine başladığı belirtildi. Açıklamada, “Hacıbekir Mahallesi Kültür Merkezi bünyesinde kurulan konservatuvar, 26 Şubat-7 Mart tarihleri arasında başvuru kabulü yapmıştı. Yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından başvuruları kabul edilen adaylar 16 – 17 Mart tarihlerinde özel yetenek sınavına alınacak. Halk oyunları, müzik, tiyatro branşlarına başvuru yapanlar 16 Mart saat 09.00-17.00, resim branşına başvuru yapanlar ise 17 Mart 09.00 – 17.00 saatlerinde sınav olacak. Özel yetenek sınavları Hacıbekir Kültür Merkezinde uzman eğiticiler ve idareciler gözetiminde yapılacaktır. Sınav hakkındaki tüm detaylara ve sınav kılavuzuna www.van.bel.tr adresi “DUYURULAR” kısmından ulaşabilirsiniz” denildi.

İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.