Tubittum dergisine altın madalya ödülü verildi

Uluslararası CAMFEST Complementary Alternative Medicine Festival (Tamamlayıcı Tıp, Alternatif Tıp ve Medikal Festivali) VAN İŞGEM ev sahipliğinde düzenlendi.

Tubittum dergisine altın madalya ödülü verildi
Yayınlama: 18.01.2023
A+
A-

Titu Maiorescu Üniversitesi, Avrupa Akademisyenler Birliği, Avrupa Mucitler Derneği, Tahran Üniversitesi Desteğiyle Van İş Geliştirme Merkezi ve TEKNOKENT işbirliğinde Van’da yüzlerce İranlı profesör ve doktorların katıldığı CAMFEST festivali düzenlendi.

 

İŞGEM yerleşkesinde düzenlenen Tamamlayıcı Tıp, Alternatif Tıp ve Medikal Festivaline İranlı profesör, doktor, akademisyen ve iş insanlarının yanı sıra İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsa Berge, Kurum ve STK amirleri ile festivalin Van’da yapılması için girişimlerde bulunan Uluslararası Tubittum Dergisi İmtiyaz Sahibi Hikmetullah Yetkin katıldı.

Yoğun bir katılımla düzenlenen programda profesör, doktor ve kurum amirlerine sertifika dağıtılırken programın Van’da yapılması için emek sarf eden Uluslararası Tubittum Dergisine ise altın madalya takdim edildi.

Festival sonrası açıklamada bulunan Uluslararası Tubittum Dergisi İmtiyaz Sahibi Hikmetullah Yetkin, “CAMFEST, Van İş Geliştirme Merkezi ve TEKNOKENT tarafından bir festival gerçekleşti. Ağırlıklı olarak İran’da bulunan yüzlerce doktor ve iş insanının bir araya geldiği bir program oldu. Dergimizi Türkiye, İran ve Irak’ın farklı bölgelerinde hizmet veriyor. Bizlerde Tubittum dergisi olarak bu programda yaptığımız hizmeti daha iyi kanıtlamak adına yetkililerle işbirliği içinde hareket ettik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde festivali başarılı bir şekilde atlattık, Van’da böyle bir çalışma yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaptığımız işlerin tamamını Van adına yaptık, hiçbir karşılık beklemeden, Van’ın sağlık ve istihdam alanında daha çok büyüyebilmesi açısından işbirliği içinde olduğumuz bir çalışmaydı. Festival’de İran ve İŞGEM tarafından altın madalya ödülüne layık görüldük. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umarım Van’da bulunan kurum ve STK amirleri bu tür festivallere daha iyi destek verir, Van’ın tanıtımı konusunda çok iyi olacağını düşünüyorum Uluslararası Tubittum Dergisi olarak İran’ın dokuz bölgesinde, Türkiye’nin 22 ilinde ve Irak’ın belli bölgelerinde çalışmalarımızı aktif olarak sürdürüyoruz. Dergimizin her sayısına farklı bir konsept ile giriyoruz. Dergimizin ayrıca turizm, ekonomi ve iş insanları ağırlık olması da ayrı bir değer taşıyor. Bizleri bu ödüle layık gören CAMFEST yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yüksek Makine Mühendisi Dr. Mehrdad Fojlaley ise, “Bu etkinlik İranlı doktorlar tarafından ve İŞGEM desteğiyle yapılan bir festivaldi. Yaklaşık 60 Doktor Tamamlayıcı Tıp, Alternatif Tıp ve Medikal yetkililerin katılımıyla düzenlenen bir festival gerçekleştirdik. Bu festivalde yapılan icatlar ve ürünlerin tanıtımı yapıldı. Amacımız tanıtımı yapılan ürün ve icatların üretimini burada Türkiye’de yapmak ve Türkiye pazarına kazandırmak. Bu anlamda festival süresince bizleri yalnız bırakmayan Uluslararası Tubittum Dergisi İmtiyaz Sahibi Hikmetullah Yetkin’e teşekkür ediyoruz. Gümüş, bronz ve sertifika töreninde Uluslararası Tubittum Dergisine de altın madalya ödülünün layık gördük” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.