Tercihlerini Van Yapan Öğrenciler Van’a Hayran Kaldı

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (VAN YYÜ) koordinesinde gerçekleştirilen “Şehir Oryantasyon Programı” kapsamında öğrenciler Van’ı gezme ve tanıma imkânı buldular.

Tercihlerini Van Yapan Öğrenciler Van’a Hayran Kaldı
Yayınlama: 11.10.2023
A+
A-

YYÜ’lü öğrenciler Van’ı gezdi

5 Ekim’de Van YYÜ merkez yerleşkesinde yapılan Kampüs Oryantasyonunun devamı niteliğinde olan Şehir Oryantasyonu ile, tarihi ve kültürel zenginliğinin tanıtılması ve öğrencilerin şehre aidiyetlerinin artırılması amaçlandı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, 7-8 Ekim olmak üzere öğrenciler 2 grup hâlinde gezdirildi. Program kapsamında; Van Müzesi, Hüsrev Paşa Cami ve Eski Van Şehri alanı, Hoşap Kalesi, Tarihi Van Evleri tarihi ve turistik yerler gezdirilerek öğrencilerin günlük yaşamlarını sürdürürken kentte ihtiyaç duyabilecekleri yerler, önemli noktalar hakkında da bilgiler verildi.
Şehir Oryantasyonu programında Van YYÜ’den çok sayıda akademik ve idari personel görev aldı.

Tercihlerini Van Yapan Öğrenciler Van’a Hayran Kaldı

Van YYÜ Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Araştırma Görevlisi Hüseyin Şan, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü Araştırma Görevlisi Ezgi Bayram Öz, Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Tarihçisi Mesut Gül’ün bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleriyle öğrenciler, Van kentinin tarihi, kültürel ve doğal dokusunun tanıtıldığı önemli alanları gezme ve bu yerlerle ilgili alanında uzman kişilerden bilgi alma fırsatı buldular.

Öğrenciler, derslerin başlamasından hemen önce kendilerine sunulan bu imkândan dolayı memnuniyetlerini belirtirken, Van’ı ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ni tanımanın ve yeni arkadaşlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.