Malatya’da depremin enkazlarını Van ekibi kaldırdı

Deprem bölgesi Malatya’da Van Valiliği  koordinasyonunda Van’dan gelen ekipler depremin izlerini silmek için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Malatya’da depremin enkazlarını Van ekibi kaldırdı
Yayınlama: 02.04.2023
A+
A-

Malatya’da depremin izlerini siliyoruz

Depremden hemen sonra  içişleri Bakanlığı tarafından Malatya’ya görevlendiren Vali Ozan Balcı koordinesinde Van ekipleri depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardımına koştu.

Deprem sonrası Van’dan bölgeye gelen ekipler bir yandan arama-kurtarma çalışmalarını yürütürken, bir yandan da depremden etkilenen vatandaşlarımıza yaşam malzemelerini hızla ulaştırdı.

Malatya’da depremin enkazlarını Van ekibi kaldırdı

Depremin yaralarının sarılmasının yanında Van ekipleri depremin izlerini silmek ve yaşamın normale dönmesi için de yoğun çaba gösterdi.

Malatya’da şehir merkezindeki en büyük bina enkazları ekiplerimiz tarafından kısa sürede kaldırıldı.

Olumsuz hava koşullarına rağmen Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri ile ilçe belediyelerimizinden ekipler tarafından 197 daire enkazı, 38 iş yeri enkazı kaldırıldı.

 

Bu çalışmalarda 164 personel 9 ekskavatör, 8 loder, 54 kamyon, 6 lowbed tır, 2 arazöz ile 7300 kamyon seferi ile en kazlardan çıkan hafriyat il dışına taşındı.

Kaynak: VANDAHABER

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.