Kadim Aşiretlerden 14 Mayıs kararı

Kadim Aşiretler Federasyonu (KAF) yönetimi Van’daki basın mensupları ile bir araya gelerek, seçimle ilgili aldıkları karar hakkında açıklama yaptı.

Kadim Aşiretlerden 14 Mayıs kararı
Yayınlama: 09.05.2023
A+
A-

Kadim Aşiretler Federasyonu 14 Mayıs Seçimlerinde kimini destekleyeceklerini açıkladı.

 

Kadim Aşiretler Federasyonu Başkanı Rasim Aslan oy çokluğu ile alınan kararı basın mensuplarıyla paylaştı. Başkan Aslan, oy çokluğu ile 14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Başkan Aslan yaptığı açıklamada: “Değerli basın mensupları, kıymetli Aşiret liderlerimiz ve kanaat önderlerimiz, Federasyonumuzun değerli temsilcileri, bilindiği gibi 14 Mayıs’ta ülkemizde dolayısıyla ilimizde Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacaktır. Yaşadığımız coğrafyada tarih boyunca emperyalizmin çeşitli plan ve uygulamalarından kaynaklı kargaşa ve sosyal, ekonomik çözülmelerin sonucu olarak çatışmalar küresel boyutlara ulaşmıştır.

Ülkemiz ise üzerinde bulunan tarihi sorumluluğun bilinciyle dünya barışı ve huzuruna katkıda bulunmak adına emin adımlarla yol almaya devam etmektedir.

Gerek milletimiz ve gerekse Tüm İslam coğrafyası açısından anlaşılmıştır ki; istikrarlı, büyük ve güçlü bir Türkiye sadece Ortadoğu halklarının değil, tüm İslam toplumu ve insanlık için barış ve güvenlik teminatıdır. Hangi dil, din veya ırktan olursa olsun mazlumların yegâne durağı, sağlam limanı ülkemiz ve kadirşinas milletimiz olacaktır.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile etkin ve hızlı kararı alma sürecinin de daha güçlü olduğunu görüyoruz. Bizler bu bölgenin Kadim ve Köklü aşiretleri olarak buna istinaden diyoruz ki; ülkemizin dünya siyasetinde itibarlı, kararlı, güçlü ve demokratik olması sadece milletimizin değil, tüm ümmetin ortak arzusu beklentisi ve ümididir.

Yakalanmış olan istikrar, umut ve büyük yükselişin devamı çok önemli ve elzemdir. Bu itibarla dış mihrapların tezgâhlamış olduğu şer planlarının bertaraf edilmesi; ülkemiz içindeki huzur birlik ve kardeşlik ruhunun daha da pekişmesi, her alanda yükselen gelişimin sekteye uğramaması için ülkemizin ve milletimizin güven, huzur ve kardeşliği adına büyük önem arz etmektedir.

Tüm bunlar ışığında anlaşılmaktadır ki; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dönem daha devam etmesi gerekliliği hususu federasyonumuz mensuplarıyla yapılan mütalaa ve müzakereler sonucu alınan karar ile uygun görülmüştür.” dedi.

vanhavadis

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.