İYİ Parti Lideri Akşener, Van’da bana ne diyorlar biliyor musunuz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları çerçevesinde gittiği Isparta’da bir itirafta bulunundu. Gittiği her ilde farklı sloganlarla karşılandığını belirtti.

İYİ Parti Lideri Akşener, Van’da bana ne diyorlar biliyor musunuz
Yayınlama: 01.05.2023
Düzenleme: 01.05.2023
A+
A-

Mimar Sinan Camii önünde halkla buluşan Akşener, halkın sorunlarının yıllardır konuşulmadığını savunarak, “Bugün sizler, bizler 14 Mayıs akşamı şayet seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Hadi oradan. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyor. Kendinize gelin. Bir tanesi iyice karıştırmış, biz iktidara gelirsek, halkın iradesi bizi seçerse  erkek erkeğe evlilik, erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar kafayı yemiş. Bütün psikiyatrları bunları tedaviye davet ediyorum.” dedi.

Halkın dertlerinin unutturulmak istendiğini söyleyen Akşener, “Diyarbakır’da, Van’da bana faili meçhulcü, Isparta’ya gelince PKK’lı diyorlar. İkisi birbirine zıt, ben ikisi de değilim. Ama bunlar ayna gibi kendilerini görüp bizi söylüyorlar. Sayın Recep Bey’in sağ elinde Hizbullah var. Hizbullah kim, bir terör örgütü. Gaffar Okkan’ın katillerinin olduğu terör örgütü. Sol elinde PKK var, Kandil var, Apo var. Bunların her birinin hukuki olarak hesabı sorulacak” dedi.

Konuşmasında kadınlara da değinen Akşener, “Ben Recep Bey’in iktidarında bir kadının uğrayabileceği en ağır iftiralara uğradım. Kocamı aldatmış bir kadın imasıyla karşılaştım. Benim için ölümle eşdeğerdir. Sayın Erdoğan’ın yüzüne bunları söyledim. Mahkemeye gittim, beraat ettiler. Bu mücadelem ey kadınlar sizin içindir. Sonra birisi çıktı ‘Kınalı yapıncak’, biri çıktı dedi ki ‘Fosforlu Meral’, birisi ‘Torunu gayrimeşru’. Eğer bunlara dayanıyorsam, Allah’ım şahittir sizin için” dedi.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.