İşte Van Gölü’nün acı fotoğrafı

Van’ın 800 bin yıllık geçmişi bulunan en büyük zenginliği olan Van Gölü için tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Son dönemlerde sık sık sularının çekilmesi ve kirliliği ile gündeme gelen Van Gölü’nün paylaşılan son fotoğrafı gören herkesi hayrete düşürdü.

İşte Van Gölü’nün acı fotoğrafı
Yayınlama: 15.12.2023
A+
A-

Son dönemlerde kuraklık ve iklim değişikliğinden en çok etkilenen varlıklardan birisi olan Van Gölü’nde çekilme hızla devam ediyor. Bazı noktalarda çekilme nedeniyle derinliğin 3 metreye kadar düştüğü gölün kıyı kesimlerinde bu çekilme daha net bir şekilde görünmeye başladı.

Göl civarındaki farklı noktalarda görülen çekilmeler Van Gölü’nün karşı karşıya olduğu durumu göstermeye devam ederken sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü.

İşte Van Gölü'nün acı fotoğrafı

15 YILDA GÖLDE BÜYÜK BİR KÜÇÜLME OLMUŞ!

Bir noktada 15 yıl önce çekilen bir fotoğraf ile aynı noktada 2023 yılında çekilen fotoğrafın yan yana getirilerek hazırlandığı görsel kısa sürede büyük dikkat çekerken göldeki bu daralma yeniden ülke gündemine oturdu.

Fotoğrafın paylaşılması sonrası bir çok platformda Van Gölü ile ilgili tedbir alınması gerektiği konusu bir kez daha gündeme gelirken o fotoğraf tehlikeyi işte böyle ortaya koydu:

şehrivan

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.