İş insanı Yılmaz Kılıç, DEVA Partisi milletvekili aday adaylık başvurusu yaptı!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da seçim hareketliliği ile beraber siyasi partilere aday aday başvurularda son hız devam ediyor.

İş insanı Yılmaz Kılıç, DEVA Partisi milletvekili aday adaylık başvurusu yaptı!
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için siyasi partilerin seçim çalışmaları sürüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da seçim hareketliliği ile beraber siyasi partilere aday aday başvurularda son hız devam ediyor. Son olarak İş insanı Yılmaz Kılıç, DEVA Partisi Van milletvekili aday adaylığı başvuruda bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışmalar sürüyor. Van’da da bu anlamda çalışmalar devam ederken Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre iş insanı Yılmaz Kılıç, DEVA Partisi milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Türkiye’de, 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sürüyor. Başvuruların ardından milletvekili adaylarının belirlenmesinde teşkilat temayül yoklaması, mülakatlar, anketler ve komisyonlarca alınacak kararlar etkili olacak.

KAYNAK: Şehrivan Gazetesi


Yılmaz Kılıç kimdir?

Van’ın Çiçekli beldesinde doğdu. 2004’ten sonra 2 dönem boyunca Çiçekli Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladı. AK Parti’de uzun süre siyaset yaptı. Evli ve 7 çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.