Gürpınar sele teslim

Van’ın Gürpınar ilçesinde akşam saatlerinde başlayan fırtına ve kuvvetli sağanak yağış, su baskınlarına neden olurken, Gürpınar Belediyesi teyakkuza geçti.

Gürpınar sele teslim
Yayınlama: 29.08.2023
Düzenleme: 30.08.2023
A+
A-

Gürpınar’da selden dolayı su baskınları oluştu. Akşam saatlerinde etkili olan yağış sonrası bazı mahallelerde sel ve su taşkını meydana geldi. Yaşanan selin ardından harekete geçen Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kapanan yollara anında müdahale ederek oluşabilecek zararların önüne geçiyor. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, sel felaketi sonrası tüm ekiplerin sahada olduğunu belirtti.

Gürpınar sele teslim

Şu ana kadar intikal eden büyük bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirten Başkan Tanış, “Sağanak yağışın ardından meydana gelen su taşkını bazı evlerde ve tarım arazilerinde hasara yol açtı.

Gürpınar sele teslim

Ekiplerimizi yoğun bir şekilde bu mahallelere yönlendirdik. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için tüm gücümüzle sahadayız. Bir kez daha tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şuan sahada çalışma yürüten tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim bizleri her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.