Gözler emekliye yapılacak zamda!

Milyonlarca emekli, maaşlarının 2023 yılı için belirlenen asgari ücretin altında kalmasına isyan ederken, AK Parti’den müjdeli bir haber geldi.

Gözler emekliye yapılacak zamda!
Yayınlama: 28.12.2022
Düzenleme: 28.12.2022
A+
A-

Ocak ayında belli olacak zam oranına kilitlenen emeklilere seslenen Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, en düşük emekli maaşı için refah payı desteğinin gündeme gelebileceğini söyledi.

2023 asgari ücretinin 8 bin 506 olarak açıklanmasının ardından yıl sonuna yaklaşırken milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşlarına gelecek zam da gündemde yerini koruyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin CNN Türk’te açıklamalarda bulundu.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINA REFAH PAYI GELEBİLİR”

Vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceğinin altını çizen Dağ, daha önceki artışlarda seyyanen bir artış yapıldığını belirterek en düşük emekli aylığına refah payı gelebileceğini ifade etti.

Gözler emekliye yapılacak zamda! AK Parti'den gelen açıklama milyonların yüzünü güldürecek

“ÖDEMİŞ OLUNAN PRİME GÖRE OLUYOR”

Açıklamalarında Dağ, “Enflasyona milletimizi ezdirmeyeceğiz diye çok net ifade ettik. (En düşük emekli aylığı) Daha önceki artışlarda da seyyanen bir artış yapıldı. En düşük emekli aylığına refah payı gelebilir. Burada bir emekli aylığı bağlarken ödemiş olunan prime göre oluyor. Çalışma Bakanlığımız süreci yürütüyor” dedi.

EYT’DE YAŞ KRİTERİ

EYT’deki yaş konusu hakkında da açıklamalarda bulunan Dağ, “En ince ayrıntısına kadar çalışılması gereken bir husus. Milletimizin maksimum memnuniyetini sağlayacağız. Söz verdiğimiz bu meseleyi çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.